NURAY’I BOĞARAK ÖLDÜREN ESKİ NİŞANLISINA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

ANTALYA’da, otel odasında tartıştığı bozuk nişanlısı Nuray Çipo’i (17) boğarak öldüren Taner Bektaş (30), tenzilatsız ağırlaştırılmış vücut boyu dam cezasına çarptırıldı.

18 Aile 2020’de annesinin kuzeni Birol K.’nin seksüel istismarına maruz kaldığını sav fail Nuray Çipo, bu olayla ilişik anket bitmeme ettiği tam, 18 Mart’ta eski nişanlısı Taner Bektaş tarafından otel odasında boğularak öldürüldü. Görüngü sonrası kaçan Bektaş, Yalova’dahi yakalanarak Antalya’ya getirildi. İfadesinde suçunu itiraf fail Bektaş, “Kendisi henüz geçmiş seksüel istismarda kâin Birol’u öldürmemi istedi, akseptans etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde tıpkısı evliliği akseptans edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı. Ego üstelik bire bir şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Algın olduğu amacıyla bana direnemedi. Sabit kalana büyüklüğünde sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi. Adliyeye gönderme edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı gümrük kolcusu barış ukubet hakimliğince tutuklandı.

SANIK SERENCAM MISIL HAKİM KARŞISINDA

‘Çocuğu bile bile öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde bilge karşısına bundan sonra. Maznun Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Demir’in teyzesi ve akrabalarının birlikte, Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı ile canip avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada serencam savunmasını eden Taner Bektaş, ‘Maktulle buluştuktan sonraları otel odasında başta her öz ferah giderken bambaşka erkeklerle mesajlaşmaları ve fotoğrafları nedeniyle ağız dalaşı imdi. Entelekt öfkeyle bu görüngü meydana geldi. Pişmanım” dedi. Duruşmaya aleniyet verilmesinin peşi sıra Taner Bektaş’a, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Cezada iskonto uygulanmadı.

‘EMSAL TEŞKİL EDECEK BİR YARGILAMA’

Duruşma sonrasında şikayetçi avukatları Sakıncasız Alper Tunga Torun ile Emrah Çılgın, Nuray Çıpa’in ailesiyle birlikte açıklama yaptı. Sav sürecini ve sonucunu değerlendiren Emrah Ölçüsüz, ‘Sanığa ağırlaştırılmış müebbet mahpushane cezası verildi ve herhangi bir tenzilat yapılmadı. Bu anlık eş davalar açısından kabil dokuma edecek ayrımsız yargılama oldu” dedi.

‘KARARDAN MUTLUYUZ’

Nuray Çipo’in teyzesi Berrak Çevik, ‘Sonuçtan haddinden fazla mutluyuz. Çocuğumuzu dümbelek getirmeyecek ama genişlik azından o şahsın da ağırlaştırılmış müebbetle içeride olduğunu tanımak bizi aynı nebze olsun rahatlatacak. Hakeza çetin cezalar olduğu sürece inşallah bu eş cinayetlerinin azalacağını düşünüyorum. Karardan mutluyuz” diyerek konuştu.

ANNESİ DEPRESYON YAŞIYOR

Nuray’ın ölümünün peşi sıra annesinin baskı zamanlar geçirdiğini aktaran ur Acara, ‘Annenin keyif durumu ciddiyetini koruyor. Psikoloji olarak inhitat içerisinde. Ruh Bilimsel otama alıyor amma ehliyetli değil. Esas kararı daha öğrenmedi. Birazdan arayacağım. Biraz olsun o bile rahatlayacak. Eminim telefonun başında bekliyordur. Şu dakika hastanede. Olayın yeryüzü esasen beri yanımızda olan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Share: