Yalovalı çiftçilere 135 ton buğday ve arpa tohumu dağıtıldı

Yalovalı çiftçilere 135 titrem buğday ve rüşvet tohumu dağıtıldı

YALOVA “Yalova İlinde Hububat Üretimini Ihya Projesi” çerçevesinde kentte üretim eden çiftçilere 135 titrem buğday ve rüşvet tohumu dağıtıldı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bahçesinde planlı programda 5 bin 590 dekar alanda ekilecek buğday ve bin 162 dekar alanda kullanılacak arpa çiftçilere verildi. Dağıtım töreni fellah İbrahim Bayraktar’ın konuşmasıyla başladı. Bayraktar, Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ile İl Hususi İdaresine çiftçilere verdiği desteklerinden periferi teşekkür etti. İl Ekincilik ve Orman Müdürü Suat Parıldar ise projelerle Yalova’daki çiftçilere toplamda 111,8 ton adelaide ve Adana 99 cinsi sertifikalı buğday tohumu ile 23,25 ton ramata cinsi arpa tohumu dağıtıldığını söyledi. İl Umumi Meclisi başkanı Hasan Soygüzel ise çiftçinin üretime bitmeme edebilmesi üzere hazırlanan projelere destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı ise çiftçilere mehabetli ulama sağlayıcı projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekküre etti.

Konuşmaların arkası sıra dağıtımı yapılacak sulp çuvalları uğrunda toplu fotoğraf çektirdi. Merasim çiftçilere tohumlarını teslim edilmesiyle sona erdi.

Share: