Neşet Ertaş yerine planlı Bilardo Turnuvası başladı

Kırşehir’üstelik, Bilardo Federasyonu İl Temsilciliği aracılığıyla Neşet Ertaş adına 8.’si planlı 3 bant bilardo turnuvası 21 ilden 73 sporcunun katılımıyla başladı.

Ankara, Konya, Kayseri, İstanbul, Samsun, Çorum, Mersin Ağacı, İzmir, Niğde kabilinden 73 sporcunun katıldığı 3 izole bant turnuvasında; 2018 yılında Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonu olan Kayserili Kahraman Uğurlu Canözkan ve 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş birlikte birincilik için arak döküyor. Bilardo Federasyonu Kırşehir İl Temsilcisi Ferdi Aşıroğlu, 20 yıldır ilgilendiği spor dalı adına planlı turnuvaların Ahilik Haftası Tebrik Kartı programına karışma edilerek domestik ve uluslararası sporcuların katılımlarıyla turnuvaların düzenlenmesini istiyor. Aşıroğlu, “Neşet Ertaş turnuvasını geleneksel hale getirdik ve herhangi bir sene düzenliyoruz. Türkiye genelinde 73 sportmen müsabakalara katılıyor. Her biri birbirinden zer sporcular var. Düzenlediğimiz turnuvaları Cömertlik Haftası etkinliklerine karışma edersek hem Kırşehir için hem bile millî ve evcil sporcuların tanınmaları üzere faydalı mesai yapmış oluruz. Turnuvalar açık katılımlarla gerçekleşir. Bilardoda çalışkan bir adam olan Alicenap Saygıner gibi sporcularımız birlikte Neşet Ertaş’ın memleketine gelmekten hava duygulu” diye konuştu.

İstanbul’dan mevrut ve Kırşehir’deki turnuvaya katılan 2022 yılı Avrupa Şampiyonu Burak Haşhaş, bilardonun matematik, geometri ve fiziğin birleştiği aynı spor dalı olduğunu ve gençlere tavsiye ettiğini söyledi. 2018 yılında Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonu olan Alp Tekin Canözkan ise 10 yıldır bilardo oynadığını ve 73 sporcu ile turnuvada buluştuğunu belirtti. – KIRŞEHİRShare: