Kütahya Ulus Bahçesi’nde sona yaklaşıldı

Kütahya’nın Ermiş Çelebi Mahallesi’ne Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın işbirliği ile yaptırılmakta olan Ulus Bahçesi’nde sona yaklaşıldığı belirtildi.

DÜRÜST Tümen Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İbrahim Çatladan ve DÜRÜST Fırka Kütahya Hat İlçe Başkanı İsmail Çağlayan Bayırcı ile gelişigüzel Milet Bahçesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Önsay, Çatladan ve Bayırcı’ya yapı yeri şefi Soner Sırtkaya aracılığıyla bilgiler sunuldu.

İnceleme sonrası açıklamalarda mevcut Önsay, Kavim Bahçesi’nin iki ay içerisinde halkın hizmetine sunulacağını kaydetti.

Önsay, “Bilindik olduğu için 81 ilde 81 Milyon metrekare millet bahçesi Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle yapılan tıpkı aksiyon. Gerçekten şehirlerimizde insanlarımızın kayran bulabilecekleri, zamanlarını geçirecekleri Milet Bahçeleri yapım ediliyor. Kütahya’mız dada gene Kasaba ve Kentçilik Bakanlığımızın yatırımı adına 47 milyon TL tutarında bire bir bedelle ihalesi yapılan bir işin şu anda ortasındayız. Firmamız uzunca bire bir dönemden burada çalışmalarını sürdürüyor. Nasip olursa Son Teşrin ayı sonunda arızi kabul için müracaat edecekler. Bu dahi bizim, Aralık’tan, Ocak’tan itibaren Kütahyalılar yerine bu alanı kullanabileceğimizi gösteriyor. Burada binlerce ağaç var. Firma burada yaptığı işlemler boyunca yeniden itibaren tek ağaca beis vermeden çalışmalarını yürüttü. Bu bölgede hep ağaçlar korundu. Eğin alanda gördüğünüz kafeteryalar, baziçe alanları, basketbol sahaları, alan topu kortları 105 bin metrekarelik alanda milletimizin koku alabileceği, Kütahyalılarımızın hafta sonları nefes alabileceği, hafta sonlarını ve boş zamanlarını değerlendirebileceği ayrımsız düz oluşturuluyor. Fena Hâlde bire bir kafeterya yapılmış haddinden fazla büyük. 780 metrekareden oluşup, bin 700 metrekareye ulaşan tıpkı kapalı alanımız birlikte var orada. Kütüphane, yavru oyun alanlarımız var. Kışın de hafif kullanabileceğimiz bir alanımız bile var. İnşallah milletimize, memleketimize, Kütahya’mıza Yer ve Şehircilik Bakanlığımızın, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin ayrımsız armağanı yerine ulus bahçesine bodur zamanda kavuşacağız. Kasaba ve Şehircilik Bakanlığımız, Müdürlüğümüzün Kütahya’mız özelinde 10’na mail yerde iri envestisman hamlesi var. İnşallah bu yatırımlarımız bitmeme edecek, Sultabağı’nında kentsel dönüşümü Bakanlığımıza esbak durumda. Kütahya’mız henüz yaşanılabilir, henüz gelişmiş bir kent yarmak amacıyla bütün kadrolarımızla, müdürlüklerimizle, siyasi alandaki arkadaşlarımızla, milletvekillerimizle bütün beraber gayretle inşallah Kütahya’yı henüz ongun yelere taşıyacağız” ifadelerini kullandı. – KÜTAHYA

Share: