Konya’daki barınakta köpeği öldüren sanıkların tahliyesine aksülamel

Konya’da vazifeli oldukları barınakta tıpkı köpeği azap ederek öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan 2 sanığın mahkemede önce celsede tahliye edilmesine tıpkısı kol hayvansever tepki gösterdi.

Konya’nın birlikte Ankara, Samsun, İzmir, Aydın, Hatay, Eskişehir ve İstanbul’dan gelen çokça sayıda hayvansever, Işıklar Mahallesi Alım Satım Yeri Miting Alanı’nda toplandı.

Ellerindeki dövizlerle tıpkı müddet slogan atan hayvanseverler hesabına izah fail Pati Korucuları Derneği Başkanı Ayşe Taşkıran, “Hunriz küreğin hesabını sormaya geldik.” dedi. Taşkıran, şunları söyledi:

“20 Ocak’ta kürekle o masumun başına vura vura öldüren sanıkların değişmeyen duruşması var. Yekpare 5 dönüş sonra ‘kanlı kürek davası’ sonuçlanacak ve o şahıslar elini kolunu sallayarak aramızda geziyorlar. 20 Ocak’ta adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Sayın yargıçlar elinizi vicdanınıza kucak ve o videoları lütfen benzeri el henüz izleyin.”

Basın açıklamasına Sokak Hayvanları Derneği üyeleri da bindi verdi.

Açıklamanın arkası sıra hayvanseverler dağıldı.

Olay

Konya Büyükşehir Belediyesine ilgili Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Iyileştirme Merkezi’nde benzeri köpeğin azap edilerek öldürüldüğü olaya ilgilendiren görüntülerin toplumsal medyada paylaşılması konusunda barınakta memur Amaç B. ve Eğlence Ç, 25 Son Teşrin 2022’üstelik tutuklanmış, 2 Ocak’taki duruşmada boşaltma edilmişlerdi.

İddianamede, sanıkların “Aile hayvanını yahut evcil hayvanı isteyerek öldürme” suçundan 6’şar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istenmişti.

Share: