Tuğçe’yi katleden sevgilisi cinayet sonrası girdiği büfede bayılıp bu sözleri sayıklamış

12 Eş Perşembe haset sabah saatlerinde işe müracaat etmek için evinden sâdır 25 yaşındaki Tuğçe Birey, 1 buçuk aylık sevgilisi Değer K.’nın bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Vücudunda 10’dan aşkın bıçak darbesi tespit edildiği ve boğazının kesildiği öğrenilen Tuğçe Duygusal’ın gaddar zanlısı Değer K., İl Emniyet Müdürlüğü’ne sadık Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Bölüm Amirliği ekiplerinin çalışmaları sonucunda yakalanarak gözaltına makbuz.

ANBEAN KAMERADA

Yenibağlar Mahallesi Hacı Hüsnü Sokak’ta sabah saat 08.30 sularında Tuğçe Can’ı katleden Onur K., olaydan kestirmece 1 saat bilahare Yılmaz Büyükerşen Bulvarı üstünde mevcut aynı büfeye gitti. Çağ şekerinin düştüğünü söyleyerek çikolata talip gaddar zanlısı Saygınlık K., çabucak fenalaşarak yere düştü ve titremeye başladı. Alıcı yerine mevrut Saygınlık K.’ya yardımcı olmak talip büfe çalışanı Berkay Çetinkaya, durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirerek cankurtaran istedi. Bodur sürede görüngü hesabına gelen keyif ekibi, Haysiyet K.’nın tedavisini gerçekleştirdi. Kendine geldikten bilahare kimliğini isteyen sağlık personeli ile tartışma faal Haysiyet K., “Hiçbir talebim yok. Beni abat bırakın. Kimliğimi istediğiniz üzere sizi polise şikayet edeceğim” diye niteleyerek çarçabuk uzaklaştı.

YOĞUN BAKIMDA

Büfeden ayrıldıktan sonradan ahiren kâin aynı otele giden ve intihar eylemek için fare zehri içtiği kanıt edilen Haysiyet K., emniyet güçlerince kaldığı odada yakalandı. Gözaltına alınan Değer K., keyif kontrolüne götürüldüğü esnada içtiği fare zehrinden dolayı otama altına alındı. Cani zanlısı Değer K.’nın Eskişehir Yunus Emre Azamet Hastanesi gösterişli hizmet servisinde tedavisi bitmeme ediyor.

“TUĞÇEM” DİYE SAYIKLAMIŞ

Kestirmece 1 yıldır çalıştığı büfeye kamera olarak mevrut acımasız zanlısı Değer K.’nın rahatsızlanmasından ekolojik ortam 112 Acil Servisi arayarak cankurtaran çağıran Berkay Çetinkaya, yaşadığı olayın peşi sıra kendini ızdırap hissettiğini belirtti. Çirkin tavırlar sergileyen Saygınlık K.’nın fenalaştığı esnada “Tuğçem, Tuğçem” diye sayıkladığını belirten Çetinkaya, “Sabahleyin er saatlerde bire bir alıcı geldi. Normal benzeri müşteriydi. Az Buçuk terliydi, telaşlıydı. Geldi ve şekerinin düştüğünü söyledi. Çikolata önerdim. Daha sonradan gözleri kararmaya ve etrafa bakmaya başladı. Ben de basamak verdim. Çikolata bile verdim o esnada. Bayıldı, ego dahi ambulansı aradım çarçabuk. Asap krizi geçirdi diye düşündüm ben o tam. Çırpınıyordu, çabucak titremeye başladı. Tutmaya çalıştım, etanol şişelerini devirdi. Elan sonra ambulans ekipleri geldi. Şekerinin düştüğünü söylediler. Baygınken ‘Tuğçem, Tuğçem’ diyordu. Onu sorduk ayılınca. Kendine gelince ambulans ekipleri kimliğini istedi. Anahtar açmaları gerektiğini söylediler. Açtırmadı. Kimliğini vermedi. Sonradan dışarı artık. Polisi arayıp kimliğini istediğimiz için bizi şikayet edeceğini söyledi. Bilahare da gitti. Telaşlıydı, etrafına bakıyordu. Kısaca az saat 45 dakika büyüklüğünde sonraları polisler geldi. Buralarda bire bir kıya olduğunu söylediler. Müşteri kayıtlarına baktılar. Kayıtları izledikten sonraları ‘Bu acımasız, senin müşterindi’ dediler. Ego o zaman çokça şaşırdım. Pespaye eş cinayetleri çok acı tıpkısı madde. O dakika kendimi zehir hissettim. Ne yapacağımı bilemedim. İnşallah devamı gelmez böyle olayların” dedi.

“PARMAĞINDA TIRNAK İZİNE MAIL BİR INCITICI VARDI”

Kıyacı zanlısının üstünde nefes izi görmediğini amma parmağında tırnak izine benzeyen benzeri yaranın olduğunu belirten Berkay Çetinkaya, fare zehrini da gördüğünü belirtti. Fare zehri hakkında şüphelinin “Evdeki fareler üzere kullanacağım” dediğini belirten 20 yaşındaki büfe çalışanı Çetinkaya, şu ifadeleri kullandı: “İşaret parmağında tırnak izine mümasil ayrımsız dağ vardı. Ayrıca cankurtaran ekipleri da sordu. Onun dışında üstünde birlikte bire bir husus yoktu. Gelirken birlikte bir poşet vardı. Cankurtaran ekiplerine poşeti gösterdim. Baktıkları devir üzere fare zehrini gördüler. Sorduk, ‘Evdeki fareler için kullanacağım. Evde fare bundan sonra’ dedi.

Share: