Kırıkkale’de çolpa spor kulüplerine materyal dağıtıldı

Kırıkkale Valiliğince müptedi spor kulüplerine gereç yardımında bulunuldu.

Ilbay Bülent Tekbıyıkoğlu, Il Konuşma Salonu’nda planlı törende, aynı şehrin ekonomisiyle değil, sanatı, estetiği ve sporuyla beraber geliştiğini söyledi.

Devletin spor alanında gösterdiği gayretin ölçüm edilmesi gerektiğini nâkil Tekbıyıkoğlu, “Hakikaten hiçbir bölgeyi gözetmeksizin herhangi bir yerde spor tesislerimizin sayısı arttı. Türk milleti, bilcümle coğrafyasıyla bu arada haddinden fazla çaplı tıpkı millet. Şayet imkan verilirse dünyanın genişlik başarılı sporcularını çıkaracağımıza inanıyorum. Kırıkkale’de olduğum müddetçe kentin sporuna ve sporcusuna elimden mevrut desteği vereceğim.” diye konuştu.

Kırıkkale Müptedi Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Sırrı Ensesi Kalın ise yardımların saftirik spor kulüpleri için çokça büyük destek ve ulama sağladığına özen çekerek, Vali Tekbıyıkoğlu’na teşekkürname etti.

Konuşmaların arkası sıra kulüplere spor malzemelerinin dağıtıldığı törene, Cahillik ve Spor İl Müdürü Hamza Sıra, Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Ahmet Varlı, il müdürleri, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

Öte yandan, Vali Tekbıyıkoğlu, katıldıkları şampiyonalarda paye elde eden sporculara makamında altın bergüzar etti.

Share: