Kazada hayatını kaybeden Tiyatrocu Tolga Güleryüz’e şiddetli veda

Kazada hayatını kaybeden Tiyatrocu Miğfer Güleryüz’e kötü veda

Tiyatro oyuncuları ilçe yapmıştı, Miğfer Güleryüz İzmir’birlikte toprağa verildi

İZMİR – Amasya’da, piyes oyuncularını haiz minibüsün seyir halindeki tıra çarptığı dokunaklı kazada hayatını kaybeden oyun yapımcısı Miğfer Güleryüz, memleketi İzmir’dahi serencam yolculuğuna uğurlandı.

“Mebde Belası” ünlü tiyatro oyununu Çorum’da sahneleyen tiyatro ekibini haiz minibüs, Amasya-Çorum karaca yolu üzerinde tıra arkadan çarpmış, meydana gelen koygun kazada Tolga Güleryüz, Burak Futbolcu ve Özgür Karataş görüngü durumunda hayatını kaybetmişti.

Yaralanan güdücü ve minibüsteki Bağımsız Ayaz, Burak Gülçebi, Melis İşiten, Sergen Sarban, Uğur Şalvarcıoğlu, Ceyhun Fersoy ve Sürgün Özbek ise ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Hayatını kaybeden Miğfer Güleryüz, Burak Futbolcu ve Müstakil Karataş’ın cenazeleri, işlemlerinin arkası sıra ailelerine tasdik edildi.

Miğfer Güleryüz’e zehir veda

Tolga Güleryüz içinse, memleketi İzmir’in Çiğli ilçesindeki 700. Yıl Osmanlı Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Ayakta durmakta baskı çeken kederli esas Medine Güleryüz’ü yakınları avuntu ederken, baba Ergül Güleryüz ise oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşları döktü. İzmir İl Firez ve Turizm Müdürü Amaç Karaçanta ve Oran Tiyatroları Umum Müdür Yardımcısı İbrahim Aktürk üstelik cenazeye katılarak, Güleryüz’e karşı olan sonuç görevlerini yerine getirdi.

Miğfer Güleryüz, ailesi, yakınları ve sevenlerinin dualarıyla, ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının peşi sıra Doğançay Mezarlığına defnedildi.

Pek çokça oyunda yapımcı, direktör ve çırağ tasarımcısı namına görev alan Tolga Güleryüz, “Esas Belası” ünlü akıbet temsil oyununda ise çerağ tasarımcısı adına fariza almıştı.

Kaza kuşkusuz oldu?

“Sarrafiye Belası” adlı seyretme oyununu Çorum’da sahnelemelerinin ardından Samsun’a makul hareket eden oyun ekibini taşıyan Aykut Bektaş yönetimindeki 52 ADK 527 plakalı minibüs, Amasya-Çorum esmer yolu üzerinde, Merzifon ilçesine sınırlanmış Çaybaşı Köyü civarında önünde seyreden Hacı Ahmet Kılıç yönetimindeki 42 FES 27 plakalı tıra arkadan çarptı. Kazada minibüste sıkışan Tolga Güleryüz, Burak Futbolcu ve Bağımsız Milletvekili Karataş olay durumunda hayatını kaybetti.

Yaralanan sürücü ve minibüsteki Özgür Ayaz, Burak Gülçebi, Melis İşiten, Sergen Deveci, Maksat Şalvarcıoğlu, Ceyhun Fersoy ve Çımbar Özbek, ambulanslarla Merzifon ve Suluova’daki hastanelere kaldırılarak otama altına alınmıştı.

Share: