Kalaba haberi… Kalaba’ya bakir derrace ve yürüyüş yolları

Kargaşa’bile dosdoğru yaşamı bakmak, kent estetiğine katkı isnat etmek ve çiftteker kullanımını teşvik etmek üzere ilçeler yeni velespit ve tutum yolları ile donatıldı.

Kargaşa Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Hilmi Güler’in velespit kullanımını yaygınlaştırmak, vatandaşlara zinde yol, spor ve istirahat alanları yapmak amacıyla başlattığı çalışmalar bitmeme ediyor. Hayata geçirdiği projelerle temas kesime hitap eden Kalaba Büyükşehir Belediyesi, yaptığı bu çalışmalarla ilçelere hem kullanılmamış tıpkı etiket kazandırıyor, hem dahi vatandaşların keyif kullanacağı alanlar ortaya çıkarıyor.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başladığı günden itibaren yordam kazanan velespit ve yürüyüş yolları çalışmaları çerçevesinde ilçeler bu alanda balaban değer kazandı. Bu çerçevede Ünye, Perşembe, Gülyalı, Fatsa ve Altınordu’üstelik bisiklet yolları düz yazı edildi. Velespit yollarının yanında tutum yollarına dahi önem veren Büyükşehir Belediyesi Aybastı, Fatsa, Altınordu, Ünye, Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde ise dimdik gönül destekleyecek ve kent estetiğine katkı verecek üslup yollarını hizmete açtı. Kullanıma açılan alanlarda standartlara akıllıca yapılan çalışmalara katma adına dinlenme ve spor aktiviteleri üzere alanlarda oluşturuldu.

Yapılan çalışmalar vatandaşlar vasıtasıyla dahi büyük ölçüm toplarken, bu alandaki çalışmalar hazırlanan izlence dahilinde devam ediyor. – ORDU

Share: