İstanbul İl Milli Terbiye Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği beyninde işbirliği protokolü imzalandı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Beyazay Derneği ortada “Sen varsan tığ 1’iz” antetli işbirliği protokolü törenle imzalandı.

İşbirliği protokolünün imza töreni Zeytinburnu Belediyesindeki Akdeniz Konuşma Salonunda gerçekleşti.

Törende konuşan İstanbul İl Milli Terbiye Müdürü Levent Edip, meslektaşlarının emekleri, ailelerin çabaları, sivil cemiyet örgütlerinin destekleriyle değme geçen çevrim hususi yetişek alanındaki gelişmelerin Bakanlığın öncülüğünde devam ettiğini söyledi.

Edip, “Aynı konuda şayet aynı şeyler yapacaksak, üreteceksek, bütün alay malay çalışacaksak, bunun ihtimal geçmiş aşaması bu konuyla ilgili muayyen düzeyde farkındalığa sahip olmak gerekiyor. Bu farkındalığı oluşturabilecek etkinlikler çokça cepheli. Zaman yaptığımız çalışmalardan tıpkı tanesi birlikte esasen o. Ortak aynı farkındalık oluşturabilmek.” diye niteleyerek konuştu.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının odaklandığı esas konulardan ayrımsız tanesinin de meslektaşlarının mesleksel gelişimleri olduğuna dikkati çekici Yazıcı, ekol bütün bütün eğitimlerde bu bağlamda akıbet tıpkısı yıl ortamında şişman gelişme sağlandığını olduğunu kaydetti.

Muharrir, bu görevlendirilen öğretmenlerin içerisinde özel yetişek ve rehber öğretmenlerin öncelikli tıpkısı saha tuttuğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

“Hep hususi eğitim okullarımıza ve bütün kılavuzluk araştırı merkezlerimize bu alanla ilişik yerine öğretmen atamaları yapılacak. Gene birlikte bilcümle delalet araştırı merkezlerimizin ülke genelinde yaygınlaştırılması bahis konusu. Bu çerçevede yararlanıcı öğrencilerimize daha fazla yardım hatırlamak üzere bu imkanlar de oluşturuluyor. Öğrencilerimizin kullanımına ait destek odaları her sabık ahit artarak bitmeme ediyor. Öğrencilerimizin kaynaştırma uygulamalarında kullanabilecekleri materyaller aynı çerçevede bilcümle Türkiye genelinde bir lahzada dağıtımları gerçekleştirildi ve öğrencilerimiz vasıtasıyla kullanılıyor. Bunların bütünü esasen umudumuzu arttıran, bu alandaki gelişmeleri destekleyen çok büyük katkılar.”

Kurulan özel eğitim okulları ve özel patika okullarına değinen Yazar, birlikte mücahede alanları içerisinden tıpkısı tanesinin de hastanede veya evde uzun müddet tedavi gören öğrenciler olduğunu söyledi.

“Protokol çalışmalara apayrı aynı ebat katacak”

Kalem, İstanbul’da 15’inci hastane sınıfını kurduklarını, bütün hastanelerde nerede füru otama görüyorsa ve benzeri desteğe gerekseme duyuyorlarsa onlar üzere birlikte haddinden fazla taraflı kendisine sayrılarevi sınıfları açtıklarını bildirdi.

Hastanede ve evde terbiye düzlük çocukların konusunda titrediklerini dile getiren Müellif, “İstiyoruz kim onları yarınlara, geleceğe çok daha bol hazırlayalım. Bu çerçevede bugünkü protokol üstelik okullarımızdaki var olan bu çalışmalara bambaşka tıpkısı genişlik katacak. Toplumsal etkinlikler çerçevesinde çocuklarımızın birlikte üretebilecekleri kullanılmamış ayrımsız alan önlerine açılacak. Başkası amacıyla tıpkısı şeyler muktedir olmak çokça şanlı bir ayar. Bu nedenle bu çalışmaların büyütülebileceği bilcümle etkinlikler haddinden fazla cesim. Bu bağlamda çocuklarımız toplumumuzda, kişi kültürümüzde, değerlerimizde var olan afiyet yapmayı, merhameti haddinden fazla taraflı yerine kavramış olacaklar.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde haddinden fazla cepheli gelişmeler katedildiğine belen eden Kalem, meslektaşlarıyla çalışmalara devam edeceklerini, çocukların, ülkenin geleceğinin sonuna büyüklüğünde açık olduğunu söyledi.

“Şu anda 70 bine andıran sakat memurumuz var”

Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva üstelik engelliler sahasında ülkede nazik işlemler yapıldığını söyledi.

“Şu anda 70 bine mail mânialı memurumuz var.” diyen Ayva, şu bilgileri verdi:

“Mânialı memur hangi gelmek? Sunma az ortaöğretim, ortaokul mezunu geçmek. Evet bunlar nerede eğitildi? Sizlerin elinden geçti. Şu anda 52 binden çok üniversiteli özürlü var. Dünyanın neresinde var? Dünyanın 52 binden çok sakat mektepli olan ülkesi var mı? Yok. Dolayısıyla bu sizin başarınız zer hocalarım, değerli müdürlerim. Tekrar şu anda kaynaşık eğitimde tahminî 450 bin öğrenci var. Dünyanın neresinde bu kadar kaynaşmış eğitimde öğrenci var? Dünyanın tek yerinde namevcut. Dünyanın hiçbir durumunda 750 özürlü öğretmenin nasıp töreni olmadı şimdiye kadar. Yani atandı bile merasim yapmadılar değil. 750 pare sarıklı şakkadak atanmadı. Nerelerde atanmadı. Almanya’da, Fransa’dahi, Amerika’bile Japonya’bile Çin’dahi karışma olmadı amma Türkiye’de bunları sizler başardınız.”

Kalem Erbabı ve Ayva, konuşmaların işbirliği protokolünü imzaladı. Programın böylecene katılımcılarla anı fotoğrafı çekildi.

Share: