Iri Zafer’in 100. yıl coşkusu binlerce çocukla taçlandırıldı

Kütahya Valiliği himayesinde gerçekleştirilen Büyük Zafer’in 100. yılı etkinlikleri kurtuluşun şehri Kütahya ile sınırlı kalmadı. Nazik Zafer’in 100. yılı coşkusu Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Polatlı/ Ankara’da çocuklarla taçlandırıldı.

Çocuklar için 81 devlet hedefiyle yola sâdır Kütahya Valiliği Motivasyon ve Terbiye Uzlaştırıcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde stabil zaferle sonuçlanan Serdar Düz Muharebesi’nin 100. yılında milli mücadeleye ıstampa vuran 5 şehirde Balaban Zafer’i anlattı.

Balaban Zafer’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde sırasıyla Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Polatlı-Ankara’da konuşlandırılan güdeleme aracı, binlerce çocuğa ulaştı.

Çocukların eğlenerek öğrendiği güdeleme aracında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Çığır Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü Başkanı Öğretim Yardımcısı Kuvvet Bağış vasıtasıyla bildirişim, teknoloji, liderlik ve girişimcilik yönlerinin geliştirilmesi için dahi eğitimler verildi.

Etkinliklerin peşi sıra çocuklara ahşap kalem kutusu hediye edildi. – KÜTAHYA

Share: