Yeniçağa Şehremini, Kendisini Otama Eden Hekimin Adını Parka Verdi

HIZIR İLYAS YILDIRIM

Bolu’da, AKP’li Yeniçağa Belediye Reisi Recayi Edvar, ilçedeki benzeri parka kendisine karaciğer nakli eden Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın adını verdi. İYİ Fırka Yeniçağa İlçe Başkanlığı, parka belediye başkanını otama fail hekimin isminin verilmesine tepki gösterdi.

Yeniçağa Şehremini Recayi Çağlar, benzeri süre önceki uykuluk rahatsızlığı zımnında Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi altına alındı. Edvar, Uykuluk Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın kontrolünde 12 Mayıs’ta yapılan liyakatli ayrımsız uykuluk nakli ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Nakil sonrası Bolu’ya dönen Recayi Edvar, Yeniçağa Gölü kenarında bulunan benzeri parka kendisini tedavi eden Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın ismini verdi.

İYİ PARTİLİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Parka verilen isme tepki gösteren İYİ Parti Yeniçağa İlçe Başkanlığı, sosyal iletişim araçları hesaplarından parkın fotoğrafıyla gelişigüzel “Olmadı Recayi Başbuğ, olmadı. Bu sana tek yakışmadı. Yeniçağa ilçemizde gölün kenarında mevcut bu parka, senin şahsını operasyon eden doktorun adını vermen yakışmadı. Yeniçağa ilçemize bakım fail o büyüklüğünde şehremini ve kırtasiyeci varken bu olmadı. Yaptığın ongun işleri her zaman takdir ederiz, ancak kavisli yapınca ‘dur’ söylemek hakkımız. Yeniçağa halkı bundan haddinden fazla huzursuz. İnşallah bizi dinlersin, bu yanlıştan dönersin” paylaşımı yaptı.

İYİ Öğür Yeniçağa İlçe Başkanı Mustafa Hendekçioğlu ise laf ile ilişkin yaptığı açıklamada, “Çabucak başkanın namına yararı raci bir ismin bu parka verilmesine karşıyız. Sadece biz değil, ilçede hareketli yüzlerce koca bu duruma tepkili. İsmin parktan kaldırılması yerine gerekli adımları atacağız” dedi.

Share: