Hatayspor Karı Futbol Takımı, ense sıralarda düz almayı hedefliyor

Turkcell Avrat Futbol Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, yıpranmamış sezonda arka sıralarda meydan almayı hedefliyor.

Süper Takım’bile A Grubu’nu geçen mevsim 10. tam tümler ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza atışı atışları sonucu 4-3 yenik ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, mevsim öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’da bitmeme eden bordo-beyazlı kadro, hazırlık maçlarıyla yeni sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba kadar yutmak istiyoruz”

Beceri direktör Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay için kullanılmamış sezonda müstelzim mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Geçen zaman takımın mücadelesini serencam temel kadar hiç bırakmadığını aktaran Bugüner, “Bu proses Hatay amacıyla mahdut olmadı. İddialarını serencam pik büyüklüğünde sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi bir dinlenme kampı döneminden bilahare lige bomba kabilinden elde etmek istiyoruz ve bunu dahi yapabilecek güçteyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Bugüner, bu zaman 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Sabık yılki kadrodan yemeden içmeden 5 oyuncumuz kaldı, hoşgörüsüz mütezayit oyuncuların kâffesi dışardan geldi. Bunların 6’sı ecnebi ferasetsiz kalan 13’ü liglerimizde mütenevvi kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Çokça gür çalışıyoruz bunun sonuçlarını bile ligler başlayınca herkese yayımlamak istiyoruz. Klasman bile değme bando üzere biz dahi iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve ense sıralara oynayan bire bir bando gelmek istiyoruz.”

Takımı henüz iyi noktalara yürütmek üzere çalıştıklarını anlatım fail Bugüner, hep karı taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Ayrıksı Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde teşhir etmek istiyoruz”

Takımın defans oyuncusu Başka Çamurcu dahi elan önceki Beşiktaş ve Karagümrük’te ayak topu oynadığını belirterek, “Ligde muvaffakiyet sağlayabilmek yer şişman hedefimiz. Böke almak ve ülkemizi şampiyonlar liginde çıkarmak istiyoruz. Evire Çevire bir ustalık kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın orta düz oyuncusu Merve Odabaşoğlu bile ense sıralarda saha alıp böke olabilmek için uğraş edeceklerini kaydetti.

Share: