FİDE’YE ŞİDDETTEN YARGILANAN SANIK KENDİSİ SÜREKLİ DÜŞÜP BAYILIYORDU

ADANA’bile, apartman bahçesinde tanışıp, tıpkısı müddet arkadaşlık yaptığı Fide Uyarlar’a (42) tensel saldırıya kalkıştığı, taciz ve gayret uyguladığı iddiasıyla 2 yıldan 7 yıla büyüklüğünde delik cezası istemiyle yargılanan tutuklu maznun Gökhan Kızılyer, bilge karşısına imdi. Görüngü haset evine gittiği Uyarlar’ın bacağının, henüz evvel dengesini kaybedip düşmesi sonucu meydana gelen fay dolayısıyla alçıda olduğunu tamlayan Kızılyer, Bu durumda olan benzeri insana ego bozukluk saldırayım Kendisi sürekli düşüp bayılıyordu dedi.

İstanbul’da tıpkı şirkette umumi koordinatör olan Fide Uyarlar, babası rahatsızlanınca Adana’ya gelip, Seyhan ilçesi Gürselpaşa Mahallesi’ndeki apartman dairesine yerleşti. 1 yıl ilk apartman bahçesinde köpeklerini gezdiren Uyarlar, ayrımsız sitede oturan Gökhan Kızılyer ile tanıştı. Uyarlar, iddiaya göre aynı müddet sonraları ünsiyet yaşadığı Gökhan Kızılyer’in tacizine uğradı. Eve giren Gökhan Kızılyer, Uyarlar’ı günlerce alıkoyup, kolunu ve bacağını kırdı. Uyarlar, korktuğu amacıyla Gökhan Kızılyer’den şikayetçi olmadı. Kızılyer benzeri süre sonraları izlem ettiği Uyarlar’ı apartmanın asansörüne binerken yakalayıp, seksüel saldırıya kalkıştı. Uyarlar, kurtulmak amacıyla tokat attı ancak Gökhan Kızılyer bile asansöre destek. Bu anlar ise apartmanın düzenlilik kamerasına giderek yansıdı. Uyarlar, akşam boyunca şiddete uğradığı iddiasıyla polise giderek, Gökhan Kızılyer’den şikayetçi oldu. Kızılyer üstelik namına tokat attığı için Fide Uyarlar’dan şikayetçi oldu. Uyarlar, kendisinden ırak durması ve hastalık vermemesi şartıyla Gökhan Kızılyer ile uzlaştı. Sonuç yerine Kızılyer, 22 Mayıs günü yan daireden balkonuna geçip, Fide Uyarlar’ın evine zorla girdi. Kızılyer, Uyarlar’ı dövdü, gine eşeysel saldırıya kalkıştı. Bu anlar, Uyarlar’ın lüp salonuna yerleştirdiği güvenlik kamerasına yansıdı. Sabahleyin saatlerinde Kızılyer, evden ayrılınca Uyarlar birlikte elindeki görüntülerle polise anbean, tıpkı defa elan şikayetçi oldu.

‘EVLENME TEKLİFİ ETTİ’

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Kızılyer’in ifadesinde, Fide Uyarlar ile canan olduğunu, evine zorla girmediğini yemeden içmeden cenk ettiklerini öne sürdüğü ortaya bundan sonra. Uyarlar’ın ise canan olmadıklarını tez ederek, Bahçede birkaç sefer selamlaştıktan sonradan tanışıp, refik olduk. Bana izdivaç teklifi etti. Kabul etmeyince çılgına döndü ve bana musallat oldu. 11 kamer boyunca hayatımı zindana çevirdi dediği öğrenildi.

‘AMACI BENİ ÖLDÜRMEKTİ’

Gökhan Kızılyer’in ‘cebir zılgıt yahut alavere dalavere kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar mahpushane cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Adana 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, eksantrik dosyadan tutuklu sanık Kızılyer, şikayetçi Fide Uyarlar ve yan avukatları katıldı. Duruşmada beyanı alınan Uyarlar, arada sırada zırh haiz Kızılyer aracılığıyla farklı ant ve mekanlarda darbedildiğini, dilek ilişkisi bulunmadığını fakat hareket ilişkisi bulunduğu amacıyla iletişimi tamamen kesmediklerini öne sürdü. Uyarlar, Sanığın bana ilgisi vardı. Kendisiyle aynı hisse senedi konusu zımnında bağlantım vardı. Fenomen haset şahsen kapıma geldi. Banko ego kendisini evime çağırma etmedim. Hassaten evime geldiğinde evde yokmuşum kadar davrandım. Buna rağmen Gökhan, komşumun balkonundan benim evime atladı. Filhakika evimin zarfında müşteri vardı. Eve girdiğinde ağzımı battaniye ile kapattı. Ben o tam yere yığıldım. Komşum beni kurtarmaya geldi. Sanığın amacı beni öldürmekti. Kendisinden şikayetçiyim, cezalandırılmasını dilek ediyorum diye niteleyerek konuştu.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Sanık Kızılyer ise Fide Uyarlar ile 1 yıldır ilişkisi olduğunu belirterek, görüngü haset Uyarlar’ın alkollü olduğunu öne sürdü. Kızılyer, Evine gittiğimde zaten tıpkı bacağı dengesini kaybedip düşmesi sonucu meydana mevrut fay zımnında alçıdaydı. Bu durumda olan tıpkısı insana ego sebep saldırayım Kendisi sonsuz düşüp bayılıyordu. Ego o dönem kesinlikle battaniye ile çarpma ve boğma eyleminde bulunmadım. Suçlamaları akseptans etmiyorum. Beraatımı murat ediyorum dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Şikayetçi avukatları ise davaya argüman olacak kaynak kayıtlarını mahkemeye sunacaklarını belirterek, sanığın cezalandırılmasını rica etti. Murafaa, kayıtların CD ortamına aktarılıp dosyaya sunulması üzere süre verilmesine karar verip, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

‘DOSYANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Fide Uyarlar’ın avukatlarından Muhammet Ehlivukuf, mahkeme sonrası yaptığı matbuat açıklamasında, ‘Duruşmada müvekkilin maddi ve manevi olarak gördüğü eksiksiz zararları kategorik ve net tıpkısı şekilde bildirme ettik. Kendisi doğrusu küçümseme hakkı alarak mahkeme salonunda zaruri açıklamaları yaptı. Duruşma gücük ay ayına ertelendi. Dosyanın takipçisi olacağız ifadesini kullandı.

Share: