Etlik Kent Hastanesi Törenle Açıldı… Erdoğan: “Bugün Türkiye 20’nci Şehir Hastanesine dahi Kavuştu. Bu Sayıyı 35’e Çıkartacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde, “Bundan 20 yıl ilk hükümete gelirken milletimize, ülkemizi yetişek, afiyet, adalet, güven üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Peşi Sıra erişim, ekincilik, erke, aut siyaset; bu konularda dünyanın mahdut ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Kent Hastanesi, işte bu sözün gereğini bihakkın yerine getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Zaman Türkiye, 20’nci şehir hastanesine da kavuştu. Hala inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 site hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız” dedi.

Ankara yapımı tamamlanan Etlik Şehir Hastanesi, zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birlikte katıldığı törenle hizmete açıldı. Site hastanelerinin hayali olduğunu söyleyen Erdoğan, törende şöyle konuştu:

“Etlik Şehir Hastanemizi, bünyesindeki 8 ayrı şifahane ve en üst teknolojiyle donatılan birimleri ile keyif devrimimizin sembollerinden biri namına görüyoruz. 691’i dokunaklı bakım girmek için 4 bini çok akak kapasitesi, bin polikliniği, 125 ameliyathanesi, laboratuvarları, araştırama merkezleri ve 1 milyon 145 bin metrekareyi aşan alanıyla bu dev şifahane, adeta tıpkısı keyif şehri hüviyetindedir. Ankara’ya, Ankaralılara bu yerinde. Hastanemiz, sadece vatandaşlarımıza değil, çalışanlarına da en üst konforu sağlayacak donanımla tasarlanmıştır. Mart ayından beri ardı ardına açıkladığımız paketlerle, hayata geçirdiğimiz parafin reformla sorunlarını önemi ölçüde çözdüğümüz, beklentilerini karşıladığımız keyif personelimizin baştan sona beraberinde olduğumuzu gene inandırmak istiyorum.

“ZAMAN TÜRKİYE 20’NCİ ŞEHİR HASTANESİNE BIRLIKTE KAVUŞTU. BIBI İNŞASI SÜREN 13 VE PROJE AŞAMASINDAKİ 2 ŞEHİR HASTANESİ İLE BU SAYIYI 35’E ÇIKARTACAĞIZ”

Bundan 20 yıl ilk hükümete gelirken milletimize, ülkemizi yetişek, sağlık, hak, inanma üzre yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından erişim, ekincilik, enerji, aut siyasa; bu konularda dünyanın dar ülkelerinden biri olacağımızın sözünü vermiştik. Açılışını yaptığımız Etlik Kent Hastanesi, işte bu sözün gereğini gerçekten namına getirmiş olduğumuzun örneklerinden biridir. Türkiye, yıllar yılı buna hasretti. Hayalim adına gördüğüm site hastanelerinin seçkin birini, temas aşamasını şahsen takip ettim. Bu eş hayalimizin 20’nci eserini bugün hizmete sunmaktan büyük aynı çalım duyuyorum. Bugün Türkiye, 20’nci site hastanesine dahi kavuştu. Hala inşası süren 13 ve proje aşamasındaki 2 şehir hastanesi ile bu sayıyı 35’e çıkartacağız.

“ADANA’DA HALİ, ŞEHİR HASTANESİ DİYE BENİM MİLLETİME KASMAYA ÇALIŞTILAR”

Uymazlık çoğu dalavere ve çarpıtma olan hezeyanlarla bu eserlere çökelge atmaya çalışa da dünyada ilk defa ülkemizde hayata geçirilen site hastaneleri modeli, zaman sağlam çok talih yoluyla yakından inceleniyor. Kavga Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Mösyö Eksiksizlik’in, SSK’nın başı adına lacerem ayrımsız sefalette olduğunu görmüş müydünüz? evet bu Mösyö Eksiksizlik’den bu ülkeye yararlı sağlık mi? Gelmez. SSK’nın başında sen hangi yaptın kim bu ülkede hangi yapacaksın? Son asrın genişlik nazik afiyet krizini, muhalefetin ‘sahra hastanesi’ diye reklamını yaptığı içi boş yapılara kadın etmeden alnımızın akıyla yönettik. Ne yaptı bu CHP? Adana’de vahi, şehir hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. Utanmadan, sıkılmadan Mösyö Eksiksizlik, oranın açılışını yapmaya gitti. Hastane bu evet. Böyle çadırdan sayrılarevi tamam mu? Amma Bay Kemal’e sorarsan evet.

“ÜLKEMİZİN SAĞLIK ALANINDAKİ KAZANIMLARINA HALEL GETİRECEK HİÇBİR OLUMSUZLUĞA KAYRAN VEREMEYİZ”

Kişi vatandaşlarımıza birinci sınıf afiyet hizmeti sunarken 161 talih ve 12 uluslararası kuruluşa tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Her şişman reformda, değişimde olduğu üzere bu alanda de gelişmemiş aksilikler yaşanıyor tür. Ama daha çok bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akilane gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına nakiz getirecek hiçbir olumsuzluğa saha veremeyiz. Mecmu bilakis, elimizdeki imkanları elan artağan kullanacak, daha müstakbel taşıyacak adımlarla yolumuza bitmeme edeceğiz. Gelişigüzel şehir hastanemizi ulusal ve arsıulusal düzeyde birer işaret haline getireceğiz.

“VATANDAŞLARIMIZIN SEÇKIN BİRİNİN, ÖZELLİKLE ÜSTELIK GENÇLERİMİZİN BAŞKA ÜLKELERDEKİ HİÇBİR YERE GIPTA İLE BAKMAYACAKLARI GELİŞMİŞLİKTE BİR TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDENE BÜYÜKLÜĞÜNDE BİZE ARA VERMEK, DURAKSAMAK YOK”

Keyif ordumuza katılan seçkin doktorumuz, asistanımızı akademik statü ve nüfus hakları bakımında destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. çıktı çalışarak ülkemizi 2053 afiyet vizyonu ile buluşturacağız. Gençlerime bırakacağımız sunu majör bırakıt, esenlik ilkin girmek üzere gelişigüzel alandan onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu aşılamak ve imkanı vermektir. Vatandaşlarımızın seçme birinin, özellikle bile gençlerimizin bambaşka ülkelerdeki tek yere imren ile bakmayacakları gelişmişlikte bire bir Türkiye’yi nesir edene kadar bize ara vermek, duraklamak bulunmayan. Türkiye’nin, kaybetmeyi hücre algı bir tane bire bir evladı yoktu. Bu yüzyılın adı, Türkiye yüzyılı. Ülkemizi gestalt aldığımızda batıdan doğuya, kuzeyden güneye temas tarafta asayiş krizleri ve istikrasızlıkların kat açtığı huzursuzluk iklimi hakim. Türkiye, bu endişe donör tablodan, maruz kaldığı eksiksiz saldırılara ve yaşadığı badirelere karşın çekinmezlik, erinç adası yerine ayrışmaktadır. Akıbet dönemde toplumsal medya mecralarında gine ümranlı büyüklük güzellemelerinin yapıldığını, alelhusus gençlerimizin bilinçaltlarına kategorik buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi böyle göstermeye çalışanlar, haddizatında ülkenin bu ayla gelmesi üzere seçkin soy sinsiliği yapanlardır.

“ZAMAN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN MEVRUT MİLYONLARI BİZ MİSAFİR EDİYORUZ”

Türkiye’nin sadece çarpışma bölgelerinden kaçanların değil, ümranlı mutluluk vatandaşlarının bile adeta sığınağı haline dönüşmesinde bu kırıcı gerçeğin payı vardı. Zaman dünyanın ciharıyek yanından mevrut milyonları tığ konuk ediyoruz. Ülkemizi bir kurtuluş kapısı, kurtuluşa giden yolun intikal yolu kendisine görerek bu topraklara yönelen sistem, bize çok önemli bir tasa veriyor. Ülkemizin, mensubu olduğumuz milletin kıymetini çok gani bilmeliyiz. Devletleri yıkılanların başlarına hangi felaketlerin geldiğini fethetmek amacıyla başımızı kaldırıp şöyle tıpkı bakmamız yeterlidir. Özellikle tamamen elan dolgunca arabaya yanılmak, daha yeni telefon alabilmek, artık konsere gidebilmek kabilinden sufli heveslerle ellerin kapsına varanlara acıyarak bakıyoruz. Zaman böyle heveslerle yola çıkanların yarın merhamet ve şefkat ihtiyacı duyduklarında sığınacakları bir fehamet mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı aritmetik edebiliyoruz.

“ETLİK ŞEHİR HASTANEMİZİN DA ÜLKEMİZE YAPACAĞI KATKILAR, MİLLETİMİZE VERECEĞİ HİZMETLERİN, BÜYÜK VE YAŞAYAN TÜRKİYE’NİN İNŞASINDA ÖNEMLİ BİR AŞAMA TEŞKİL EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Türkiye namına zat gücümüze, potansiyelimize inanarak bu balaban dönüşümü bildirme az sıkıntıyla, bildirme büyük kazançla atlatacağız. Etlik Şehir Hastanemizin dahi ülkemize yapacağı katkılar, milletimize vereceği hizmetlerin, şişman ve dalli güllü Türkiye’nin inşasında şanlı aynı derece dokuma edeceğine inanıyorum. Zaman burada bu adımı atarken İstanbul’umuza Çam Sakura’yı yaptık. Göztepe Site Hastanesi’ni, Okmeydanı’nda benzeri şehir hastanesini yaptık. Kartal Şehir Hastanesi, Sancaktepe Kent Hastanesi ve Yeşilköy Site Hastanelerini birlikte tekrar bu arada, hele bile Yeşilköy ve Sancaktepe’yi 45 günde yaptık. Biz buyuz.”

Erdoğan’ın açım konuşmasının peşi sıra Esenlik Bakanı Fahrettin Kayırıcı, Erdoğan’a, Osmanlı dönemi hattatlarından Galatalı Mehmed İzzet Efendi’nin aynı tablosunu hediye etti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Uca Erbaş’ın yakarış okumasının peşi sıra hastanenin açılış kurdelesi kesildi.Share: