Reisicumhur Erdoğan: Kent hastanelerimizin sayısını 35’e çıkaracağız (2)

‘PEK ÇOKÇA DEVLET, VATANDAŞLARINI ÖLÜME TERK ETTİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, altyapıları imdi adamakıllı eskiyen ve sıkı ayla gelen gelişmiş ülkelerin sağlık konusunda elbette acınacak aynı durumda olduklarının müstevli döneminde eksiksiz çıplaklığıyla ortaya çıktığını belirterek, “Anca kim mukavim çok büyüklük afiyet hizmetlerini telefonla verecek derecede nevmit eskimiş, adeta vatandaşlarını ölüme terk etmiştir. O dönemde hastanelerden, buğulanmış bakım evlerinden yansıyan âdemiyet hesabına utandırıcı manzaraları hepimiz gayet ongun biliyoruz. Cenk Ay’ın programını izlemiş miydiniz? Orada Bay Kemal’in Içtimai Sigortalar Kurumu’nun başı namına zahir tıpkı sefalette olduğunu görmüş müydünüz? Bu Mösyö Eksiksizlik’den bu ülkeye yararlı sağlık mi? Gelmez. Içtimai Sigortalar Kurumu’nun başında sen hangi yaptın ki bu ülkede hangi yapacaksın? Türkiye hem kâin vâsi ve güçlü keyif yapısı hem birlikte dakikasında devreye aldığımız site hastaneleri yardımıyla bu salgını en üst düzem sağlık hizmetleri veren ayrımsız mutluluk olarak geride bırakmıştır” dedi.

‘SAĞLIĞIN GLOBAL YILDIZI HALİNE GELDİK’Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin pandemi döneminde Adana’de açtığı Beyaban Hastanesi’ne değinerek, “Hangi yaptı bu CHP? Adana’da tıntın, site hastanesi diyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. ve edepsizce, yüzlü yüzlü Erkek Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Sayrılarevi bu. Hangi yaptı bu CHP? Adana’da çözme, nakız, vahi bilirsiniz, değil mi? Tuttular bunlar hali şehir hastanesi diye benim milletime kasmaya çalıştılar. ve edepsizcesine, sıkılmadan Mösyö Eksiksizlik oranın açılışını yapmaya gitti. Şifahane bu. Öyle çadırdan hastane tamam mu? Amma Mösyö Kemal’e sorarsan tamam. Çünkü hayatı hakeza geçti. Özlük vatandaşlarımıza nitelikli keyif hizmeti sunarken 161 devlet ve 12 uluslararası kuruluşa da tıbbi müzaheret malzemesi gönderdik. Bugün dünya ile rekabet edecek seviyedeki kamu ve hususi hastanelerimizde becerileri ve çalışkanlıkları herkesçe takdir edilen doktorlarımızla, hizmet kalitesini yükselten altyapımız ve kalifiye personelimiz ile sağlığın global yıldızı haline geldik. Elbette gelişigüzel büyük reformda, rastgele büyük değişimde olduğu kabilinden bu alanda dahi ufak tefek aksilikler yaşanıyor olabilir. Amma bundan sonra bu gemi yükünü almış. Rotasına girmiş ve menziline doğru gitmektedir. Ülkemizin sağlık alanındaki kazanımlarına nakız getirecek hiçbir olumsuzluğa yer veremeyiz. Umum bilakis elimizdeki imkanları daha artağan kullanacak, henüz ileriye taşıyacak adımlarla yolumuza bitmeme edeceğiz” diye konuştu.’HER ŞEHİR HASTANEMİZİ BİRER AYRAÇ HALİNE GETİRECEĞİZ’Erdoğan, şehir hastanelerinin parasız ve çalışan memnuniyeti yükseltmekten akademik vasfını güçlendirmeye kadar her konuda hangi gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, “Beşeri sermayemizle teknolojik imkanları en son seviyede birleştirerek seçkin site hastanemizi millî ve uluslararası düzeyde birer işaret haline getireceğiz. Afiyet ordumuza katılan değme doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik yontu ve eş hakları bakımından destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Bütün bu arada daha çok fiilen, daha çok üreterek, dünyayı elan ferah izlem ederek, kendimizi henüz bol geliştirerek inşallah ülkemizi 2053 sağlık vizyonuyla buluşturacağız. Gençlerimize bırakacağımız arz kocaman miras, esenlik ilkin başlamak için her alanda onlara hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu etkilemek ve imkanı vermektedir” ifadelerini kullandı.’TÜRKİYE’NİN KAYBETMEYİ GÖZE ALACAK TEK BİR EVLADI YOKTUR’

Gençlerin eksantrik ülkelerdeki hiçbir şeye imren ile bakmayacakları gelişmişlikte bire bir Türkiye’yi nesir edene kadar çekinti olmayacağını kaydeden Erdoğan, “Durmayacağız. Türkiye’nin kaybetmeyi göze alacak tek ayrımsız evladı yoktur. Bilaistisna potansiyeli, enerjisi, kabiliyeti ile bizim üzere, ülkemiz üzere, milletimiz amacıyla değerlidir, kıymetlidir. Hiç kimsenin bu seçkin hazineyi elimizden almasına rıza göstermeyeceğiz. Tek kimsenin ülkenin birikimlerini heba edecek, milletimizin geleceğini tehdide atacak fütursuzluklar sergilemesine izin veremeyiz. Özellikle alelhusus toptan dalavere mekanizmalarının baştan kurgulandığı benzeri dönemde böyle tıpkısı felaketi katiyen göze alamayız. Benzeri ikbal sultanı bakın ne diyor; ‘İdrak pamuğundan dalgı pamuğunu çıkarmayana öğütleme kar etmez’. Tabiatıyla umum söylediklerimiz alacak kulağı küşade olan için tıpkı meal taşıyor. Bunun için milletimizin bugüne kadar olduğu kadar bundan sonra üstelik irfanı ve feraseti ile önündeki tablonun namına işaret ettiği tabloyu görerek Türkiye 100 yılı üzere yeryüzü akıllıcasına kararı vereceğine içten inanıyorum” dedi.

Share: