ESKİŞEHİR – Bıçaklı akın sonucu öldürülen Tuğçe Can’ın cenazesi defnedildi

Eskişehir’de, çalıştığı huzurevine gitmek için yaşadığı apartmandan çıkarken bıçaklı atılım sonucu hayatını kaybeden güre kadının cenazesi toprağa verildi.

Öldürülen Tuğçe Birey’ın naaşı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi morgundaki işlemlerin ardından Çamlıca Mahallesi’ndeki Temas Camisi’ne getirildi. Duygusal’ın tabutunun üstüne gelinlik ve kırmızı çit konulduğu görüldü.

Cuma namazının peşi sıra cenaze namazı amacıyla toplanan kalabalığa seslenen Tepebaşı İlçe Müftüsü Gafur Yıldırım, olaydan duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Duygusal’ın ailesinin ve yakınlarının acılarını yüreklerinde hissettiklerini tamlayan Sebep, “İnsanlıktan nasibini almayan, cellat, şefkatsiz, yüz biri marifetiyle vahşicesine, caniyane katledilen rahmetlik kardeşimizi merhameti sevecenlik verimli Rabbimize uğurluyoruz. Rabbim rahmetiyle, merhametiyle muamele eylesin, taksiratını affeylesin.” dedi.

Saika’ın kıldırdığı cenaze namazına, Tuğçe Fert’ın annesi Emine, babası Bekir, ikizi Tuğba Can, CHP Eskişehir Milletvekilleri Çiğ Berrak Süllü ve Yengi Çakırözer ile çok sayıda sevimli katıldı. Dinç kadının cenazesi, namazın ardından Modern Mezarlık’ta defnedildi.

Katil zanlısı darülfünun öğrencisi Öz Saygı K’nin ise gözaltına alınmadan önceki çokça sayıda reçete içtiği, bu nedenle hastanede midesinin yıkandığı ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Duygusal’ın, Haysiyet K. ile kestirmece 1,5 aydır arkadaşlığının olduğu belirtildi.

Tepebaşı ilçesi Yenibağlar Mahallesi Hacı Hüsnü Sokağı’ndaki tıpkısı apartman dairesinde ikizi ile hareketli Tuğçe Can (25), mazi sabah yaşlı bakım teknikeri adına çalıştığı huzurevine gitmek amacıyla evinden ayrılırken apartmanda bıçaklı saldırıya uğramıştı. Yaşamını yitiren zinde kadının ayvaz arkadaşı acımasız zanlısı Saygınlık K, polis güçleri ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Share: