Elazığ’da CHP’den DÜRÜST Parti’ye geçiş

Elazığ CHP İl bozuk Başkanlarından Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 yabanlık gök bilimi, partilerinden istifa ederek YANLIŞSIZ Tümen’ye geçti.

15 Ağustosta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla rozet takılarak DOĞRU Partiye güzeşte CHP Elazığ İl bozuk Başkanı Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 şahsiyet heyet üzere SELIM Parti İl Başkanlığında rozet üstünkörü merasimi gerçekleştirildi. Düzenlenen rozet takma merasiminde mütekellim Mustafa Ünsal Karatepe, aykırılık partisinin Türkiye’yi kuşatmak üzere tıpkı derdinin olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeden gitsin birlikte adına kim gelirse gelsin düşüncesinde olduğunu belirtti.

“Arkada muntazır bambaşka geçişler da var onları bile yeri geldikçe göreceksiniz”

Bugünün haddinden fazla hususi olduğunu nâkil YANLIŞSIZ Fırka Elazığ İl Başkanı Şerafettin Saika, “Öncelikle aramızda haddinden fazla kızıl şimdilik konuk ama beş altı sonradan posta arkadaşımız olacak olan kardeşlerimizin töreni amacıyla bire bir aradayız. Mustafa Ünsal Karatepe bizim kardeşimizdir. İnşallah imdi birlikte detaylı el yürüyeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın omuzlarından yükü alacağız. Özel günleri düşündürücü cümlelerle ertelemek lazım geriye dönüp baktığımızda 21 yaşında 21 yılını kutlamış bire bir AK Tümen ve onun çok kibirli ve vakur tıpkı lideri ve onun çok cesim bire bir kadrosunu görüyoruz. Yekpare 20 yıldır bu ülkeye bakım ediyor bizde onunla alay malay bakım etmeye çalışıyoruz. Bu mevki inhina niteliğinde eski yüzyıllar içerisinde yaşanmamış ve yapılmamış birçok şeye DOĞRU Fırka iktidarı ve onun lideriyle gelişigüzel şahitlik ediyor ve etmeye dahi devam ediyor. Sizler ve bizler bu şahitliğin bütün ortasındayız. Bütün gelişigüzel bizler üstelik buna şehadet ediyoruz bir çıngı birlikte denge almaya çalışıyoruz. Sizlere kasem ederim sıra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ismen yazacak, gururla anlatacak ve anlatıyor. Bizleri belki ismen kimesne hatırlamayacak ama şöyle aynı tabirin geçeceğini rüya ediyorum. Bire Bir birlikte onların misil arkadaşları vardı. 15 seçime girmiş ve 15 seçimi nail kıvrak 20 yıldır iktidarda artan ayrıksı tıpkısı politik partiyi ego bizzat hatırlamıyorum. Bu manidar geçiş programından sonraları bu geçişler ilk kaçınan. Arkada muntazır ayrıksı geçişler bile var. Onları dahi yeri geldikçe göreceksiniz. Özellikle Mustafa Ünsal Karatepe tutmak üzere bu kadroların bu ülkeye nasıl bakım ettiğini isteyerek ilişik oldukları yere geldiler ve bizlerle alay malay beraberlik ve ahbaplık içerisinde alay malay kere alacağız” dedi.

“Ihtilaf partisinin Türkiye’yi kuşatmak kadar bir derdi namevcut”

Elazığ’üstelik 2011 yılında başladığı CHP İl Başkanlığını 2015 yılına kadar devam ettirdiğini aktaran Mustafa Ünsal Karatepe ise “2011 umumi seçimlerinde Elazığ’da Cumhuriyet Altını Ahali Partisi 5’inci espas saylav adayıydım. Tığ partiye galiba benzeri çizgiden geldik. Büyük emekler verdik ama şurası gördük, heybetli olan vatanın olması, vatanın bütünlüğünün olması ve bayrağının olmasıdır. Aynı ülkede vatanın bayrağın ve birliğin olmadığı zamanda o ülkede yaş haddinden fazla evet. Biz bunların hepsini gördük ve yaşadık. Tığ buraya sol cenahtan geliyoruz. Herkesin fikrine, zikrine ve meşrebine korku fark etmek zorundayız. Çünkü insanlarda ayrımlılık olacak kim ülkede domuzuna şeyler yaşansın. Bir Tane uyum tıpkı özdek olduğu zaman o ülkede tıpkısı özdek beklenmez. Sistemi ona göre ayarlayacaksınız. Biz teferruatlı süre siyaseti yaptıktan bilahare 2015 yılı seçimlerinden sonradan ego Cumhuriyet Altını Umum Partisi İl Başkanlığından çekilme ederek siyaseti burada noktaladık. O şekilde devam ettik ama Elazığ’a sürekli gidip geliyordum. Elazığ’ın sorunlarının ne olduğunu biliyoruz amma bulunan olan muhalefet partisinin Türkiye’yi dönüştürmek kabilinden bire bir derdi yok. Dava şu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkeden gitsin dahi yerine kim gelirse gelsin. Ego İl Başkanı olduğum sürece temas ahit buna alın çıkmıştım. Biz şayet bu ülkede ana ihtilaf partisiysek bizim nasıl iktidara gelmemiz geçişsiz ama sizin iktidara gelmek gibi bir lüksünüz bulunmayan” diye niteleyerek konuştu.

“15 seçimi bile öldürücü çoğunlukla AK Fırka kazandı”

Cumhuriyet Ahali Partisini 5 kişinin yönettiğini, 6’ncı kişiyi aralarına almadıklarını tabir eden Karatepe, “Kerem üstelik lacerem olsa yılda 300-400 milyon lira parası geliyor büyükşehirlerde bile başkanlıklarımız var biz orada partiyi bu şekilde götürelim. Bizim amacımız erk olmaktı biz bunları gördükten bilahare gerçekleri insanlara anlatmadan partide ki insanlar gelip bizlere söyledi. Başkanım sizin kudret koyulmak üzere aynı çabanız yok ki siz ancak muhalefette üstüne düşmek istiyorsunuz diyorlardı. 5’li masa 6’lı masa gelgeç otobüslerinde oluyor ya 2+1, 3+1 şimdi bunlar işi elan dahi büyüttüler ve tır olmaya başladılar. 6+1 diyoruz amma birin birlikte yukarıda beşlik aksam var. Bunların ülkeyi sarmak kabil aynı derdi namevcut. Türkiye’de 15 şerha seçme oldu bu 15 tane seçimi bunaltıcı tıpkı genellikle YANLIŞSIZ Parti kazandı. Ama şu var 6 parti bir araya geliyor efendim biz DÜRÜST Partiyi devireceğiz. Tükenik pir devireceksin da hesabına ki gelecek adayınız var mı evet bile adayınız Cumhurbaşkanı mı Başvekil mı olacak şüphesiz paylaşacaksınız. Mutluluk çıktı paylaşılmaya gidildi. Tığ bu ülkeyi kuşkusuz paylaşırız diyerek düşünüyorlar. Buna cevaz vermeyiz. Bizim görüşümüz ne olursa olsun. Tığ bu kapıdan derun girerken ayrımsız misafirdik ama şuan da SELIM Partinin familya sahibiyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 50 gönül, DOĞRU Tümen’ye geçip rozetlerini taktı – ELAZIĞ

Share: