Danimarka istihbaratından Rusya ile ilgilendiren nükleer silah açıklaması! Tamam ülkelere uyarıda bulundular

Rusya ve Ukrayna beyninde devam eden savaşın özge ülkeleri lacerem etkileyeceği alçalma konusu olmaya bitmeme ediyor. Danimarka İstihbarat Servisi da bu soruya cevap yüklemek üzere mufassal tıpkı ifade hazırladı.

Raporda, Rusya’nın mufassal vadeli ve gücük vadeli planları adese altına alınırken, Rusya’nın rüçhan hedefinin NATO güçlerini Rusya sınırına mümasil bölgelerden açmak olduğu belirtildi. İsveç ve Finlandiya’nın Rusya sınırıyla haddinden fazla geniş bire bir sınırı paylaştığına ilgi çekilirken bu iki ülkenin NATO’ya kazanmak amacıyla başvuru yapmasının dahi Putin’in fikrini değiştirmeyeceği belirtildi.

“NÜKLEER SİLAH TEHDİTLERİNİ ARTIRACAK”

Raporda, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyesi kalkmak amacıyla başvuru yapması, Rusya’nın Baltık Denizi bölgesindeki kalımlı askeri varlığını güçlendirmesi anlamına ati” denildi. Mavera yandan raporda Putin’in ati dönemde İsveç ve Finlandiya’ya daha kaba tehditler savuracağı da öngörülüyor.

Raporda, “Putin, İsveç ve Finlandiya’daki hedeflerine aracısız çekirdeksel zırh istimal tehditlerini artıracak” ifadesi düz aldı.

Share: