Çürümüş naaş parçalarıyla ilişkin adına gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 2017 yılından buyana kayıp olarak aranan ve ceset parçaları esbak bölüm toprağa gömülmüş halde kişinin öldürülmesiyle ait yerine gözaltına alınan 6 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Olaya karşılan şüphelilerden birinin cinayete kurban gittiği, bire bir diğerinin ise cezaevinde vakfedilmiş olduğu belirleme edildi.

Denizli’de 5 yıldır zayi adına aranan kişinin bulunması amacıyla uzun süredir çalışmalar yapan düzenlilik güçleri, esbak dönem Pamukkale ilçesine vabeste Pınarkent Mahallesi Kocadere mevkiindeki abes tarlada aksiyon makinesiyle kazı yaptı. Tarlada açılan 2 metre derinliğinde ve kısaca 30 metre uzunluğundaki çukurda çürümüş ayrımsız ceset bulundu. Bir erkeğe ilgilendiren olduğu belirlenen naaş parçaları, çukurdan kurnaz aynı emek ile çıkarıldı. Tanınamayacak halde olan ve kanıt torbalarına yerleştirilen naaş parçaları, görüngü durumunda yapılan geçmiş incelemelerin ardından etiket tespitinin yapılabilmesi üzere adli tıp morguna kaldırıldı. Yapılan DNA incelemeleri sonucu, naaş parçalarının 2017 yılında larp ortadan kaybolan 50 yaşlarındaki Salih Abay’a ilgilendiren olduğu ortaya çıktı.

Kafasına 1 umum zehir edilerek öldürüldüğü belirlenen Salih Abay cinayetiyle ilgilendiren yerine gözaltına alınan ve suçlarını itiraf eden 6 yabansı, sorgularının arkası sıra adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü ‘Tasarlayarak âdem öldürmek suçundan’ tutuklanırken, ayrıksı 3 berbat ise adli taharri amacıyla serbest bırakıldı. Olaya müdahil 8 şüpheliden 1’inin 2018 yılında apayrı aynı kıya olayında hayatını kaybettiği, bir diğerinin ise cezaevinde vakfedilmiş olduğu belirlendi.

Hayatını kaybeden gurbetçi dükkanını satmış

Öte yandan, yabanıl aynı cinayete kurban revan Salih Abay’ın ensiz dışında yaşadığı, dinlence için geldiği memleketi Denizli’de mevcut tıpkı dükkanını şüphelilere sattığı ve parasının yarısını alamadığı amacıyla bu kişilerle arasında husumet başladığı kanıt edildi. – DENİZLİ

Share: