Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na TEKNOFEST göndermesi: “İnşallah ilham almıştır”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “İktidara geldiğimiz yerli ve milli yüzde 20’ydi, demincek yüzde 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Kemal, çalışarak oluyor. Amma sağ olsun TEKNOFEST’e turistik gezi yapmış. İnşallah sabah yeli almıştır” dedi.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Öğür Samsun İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençlerimizin önlerine takozlar konmazsa, hani bire bir aleniyet CHP’nin takozlar koyduğu aktarılma vardı evet, önlerine takoz konulmayınca bu budun nelere muktedirdir onu gösterdi. TEKNOFEST’i görüp bile gururlanmamak benzer değil. İktidara geldiğimiz yerli ve milli yüzdelik 20’ydi ama deminden yüzdelik 80. Bu durarak, yatarak olmuyor Bay Eksiksizlik, çalışarak oluyor. Ama esen olsun TEKNOFEST’e turistik yolculuk yapmış. İnşallah sabah yeli almıştır. Bu budun 1 çağ ilk verdiği milli mücadelede olduğu kabilinden son etap kısıtlanmış imkanlarla eskimemiş ve büyük tıpkı kabile yazıyor. Türkiye ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, konusunda giydirilen lento gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte kendiliğinden meze ettiriyor. Baykar ürünlerini yetiştiremiyor. 3 sene sonraya gün veriyor” diye konuştu.

“CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça zılgıt ve hakaret diline sarılıyor”

Asıl muhalefete müteveccih eleştirilerini sürdüren Erdoğan şöyle bitmeme etti:

“Ne diyor? Helalleşme. Bu ayrımsız baziçe. İmam hatip okullarımız, teferruat zeki yuvalarımız, alimlerimizle ait hakaretlerin havada uçuşmalarının gerisinde bu nobranlık var. Partimizin kapısına kilit vuracak kadar gözlerini karartmanın gerisinde bu faşist kafayı hortlatmak var. Alevi-Bektaşi kardeşlerimize edepsizlikler da bu oyunların ayrımsız parçası. CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça gözdağı ve taşlama diline sarılıyor.”

“Başaramayacaksınız”

“Dar günleri gayet dolgunca değerlendirecek inşallah 2023’te bile Halk İttifakı namına sandıkları patlatacağız” diyen Erdoğan şunları söyledi:

“Günü Geçmiş senaryoları CHP ve yoldaşları tarafından yeniden tedavüle sokmaya çalışıyorlar. Buradan fitne tüccarlarına meydanda söylüyorum. Hangi yaparsınız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Ne tuzakları kurarsanız kurun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle dal kola girerseniz girin, ati asrın Türkiye yüzyılın olmasının önüne geçemeyeceksiniz.” – SAMSUNShare: