Samsunlu Vatandaş Uyuşma Sıkıntısından Yakındı: “Hükümetin Değişmesini İstiyoruz. Kâfi”

Yaşadıkları geçim sıkıntısını CHP milletvekillerine anlatan Samsunlu vatandaş, “Önceleri markete giriyordum, 100 liraya veriş arabamı doldurup geliyordum. Şimdi tıpkı yağ alamıyorum o parayla. Tığ hükümetin değişmesini istiyoruz. Yeter” dedi.

CHP Lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu grup toplantını esbak Samsun’de yaptı. CHP milletvekilleri dahi kentte vatandaşın nabzını tuttu.

CHP’li Adana Mebus Burhanettin Bulut, İzmir Mebus Sevi Erdan Kılıç ve Burdur Milletvekili Mehmet Göker bile güzeşte Samsun Atakum’dahi kaza örgütü ile birlikte vatandaşı dinledi. Milletvekilleri ile arkadaşça fail bir eş şunları söyledi:

“HÜKÜMETİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYORUZ”

“Eşim 59 yaşında işlemek zorunda, aldığı zahmetli maaşı yetmiyor. Cıvıltı işi yapıyor. Torun, torbamız var. Başlangıçta markete giriyordum, 100 liraya veriş arabamı doldurup geliyordum. Şimdi aynı yağ alamıyorum o parayla. Tığ hükümetin değişmesini istiyoruz. Yeter. Aynı Osmanlı hükümeti kuracak değil. Gitsin yani, yeter. O da gitmemek amacıyla çokça çaba gösteriyor amma gidecek bu yol.”

ENDIŞE: MEVKI ADETA ‘ZAMLAR CUMHURİYETİ’ OLDU

Bunun üzerine Endişe birlikte şunları söyledi:

” Türkiye’nin herhangi bir yerinde olduğu üzere Samsun’üstelik de esnaf, tekaüt ve yurttaşlarımız geçinememekten şikayetçi. Elektriğe, doğalgaza, temel gıdalara hayatın temas alanında yapılan ve ardı arkası kesilmeyen zamlar, emekliyi eklenmiş hisse senedi yapmaya zorluyor. Mevki adeta ‘Zamlar Cumhuriyeti’ oldu. Pazar alışverişleri yarım yamalak yapılıyor, torunlara harçlık verilemiyor. Daha Çok yurttaş ‘Geçinemiyorum’ değil, ‘Açım’ diyor.”

KILIÇ: ÇÖZÜM BELLİ İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK LAZIM

Sevda Erdan Tığ ise “Elan ongun olsun istiyorsunuz, özlük maaşlarınız yetsin istiyorsunuz. Apayrı ülkelerin emeklileri dünyayı geziyor, tatillere gidiyor ama bak senin, oğlunun desteğine ihtiyacın var. Hal muhtemelen, bu iktidarı değişmek lazım” diye niteleyerek konuştu.

Bambaşka bir vatandaş birlikte nüfuz mensuplarının yemeden içmeden “özlük ceplerini düşündüğünü” dile getirdi.Share: