Çukurca’da yatılı Kur’an kursunun temeli atıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde, hayırhah hareket insanı Ömer Utlu’nun desteğiyle yapılacak 4 kıvrım 50 öğrenci kapasiteli yatılı eş hafızlık Kur’an kursunun temeli törenle atıldı.

Emir Şaban Mahallesi’nde yapılması planlanan kursun ana atma töreninde mütekellim Vali ve Uray Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, Kur’an kursunun şiddetli olması temennisinde bulunarak, burada ülkesine ve milletine tutkun, hayır bala ve gençlerin yetişeceğini tabir etti.

Cumhur Reisi Başdanışmanı İsrafil Kışla da katılımcılara Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, dertlerinin ülkesine, memleketine yarayışlı insanlar ve sunturlu nesiller beslemek olduğunu söyledi.

Geleceği gençlerin şekillendireceğini belirten Kışla, “Gençlerimizin seçme biri bizim için altın, birbirinden kıymetlidir. Onun üzere ne kadar donanımlı, ne kadar pir insanlar yetiştirirsek ülkemizin geleceği o büyüklüğünde iyice tamam. Bu ülkeye iyicene hizmetler yapacak gençleri yetiştirmeyi Rabb’im felek etsin.” dedi.

Kaymakam Hasan Aldanmaz de başka illere giden öğrencilerin bu ağırşak sayesinde ilçede kalacağını dile getirerek, “50 yabanlık leyli ayvaz kursumuz parçalanmamış kapasiteyle bu coğrafyadaki çocuklarımıza hizmet verecek.” diye konuştu.

Kur’an-ı Cömert tilaveti ve duanın peşi sıra kursun temeli atıldı.

Törene, SELIM Tümen Hakkari Milletvekili Husret Dinamik, İl Inanma Müdürü Salavat Mete Bulak, Çukurca Belediye Reisi Ensar Dündar, İl Milli Terbiye Müdürü Bilal Dolgunca, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Yüce Yiğit, siyasal parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. ?????Share: