Cani zanlısı kuzenden soluk donduran tabir: Tabancayla öldürmediğim amacıyla pişmanım

Şükrü Kerekli, 22 Mart’ta Altındağ ilçesi Ulucanlar Caddesi’nde, kez kenarında bıçaklanarak öldürülen bulundu. Kerekli’yi öldürdüğü tayin edilen kuzeni Bağımsız Milletvekili Taylan Doğan, Afyonkarahisar’da polis güçleri vasıtasıyla yakalandı. Emniyetteki ifadesinde cinayeti itiraf eden Doğan, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Müddeiumumilik, sormaca böylelikle Doğan karşı, ‘tasarlayarak bilerek öldürme’ ve ‘yağma’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası istemiyle dava açtı.

“BİRLİKTE BÜYÜDÜK”

Ankara 37’nci Yavaş Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık davanın evvel celsesine tutuklu sanık Bağımsız Taylan Doğan ile öldürdüğü kuzeninin yakınları ve taraf avukatları katıldı. Savunma eden Doğan, olayda on paralık kimsenin apayrı illet aramasına ister olmadığını söyleyerek, “Birlikte büyüdük. Aramızda hiçbir sorun yoktu. Fenomen günü annesinin evinde alay malay otururken, Allah’a küfretti. Ben etmemesini söylememe rağmen buna devam etti. Sonra beni kaldığım otele bırakmasını istedim. Yolda giderken üzerimdeki bıçakla öldürdüm” dedi.

“BIR TANE PİŞMANLIĞIM BIÇAKLA DEĞİL TABANCAYLA ÖLDÜRMEMEK”

Yakınlarının argüman ettiği kabil beyninde ne matlup verecek sorunu hangi birlikte hak yolu meselesi olduğunu belirten Doğan, “Gelişigüzel şeyi açık yüreklilikle söylüyorum. Küfrettiği için öldürdüm. Tasarlama kesinlikle yok. Pişman değilim fakat yegâne pişmanlığım, bıçakla değil tabanca ile öldürülmeyi türe ediyordu. Tabanca ile öldürmediğim üzere pişmanım” diye niteleyerek konuştu.

”ANTALYA’YA GİDEREK SİGARA İÇİP TESLİM OLACAKTIM”

Öldürdükten sonra parasını ve cep telefonunu almadığını, takkadak uzlaştırıcı aldığını, telefonunun üstelik arabada olduğunu söyleyen maznun Doğan, arabayı neden aldığı yönündeki soruya üstelik “Olaydan sonradan Antalya’evet gitmeye değişmeyen verdim. Burada ayrımsız sigara içip konfirmasyon olacaktım. Giderken yakalandım” diye yanıt verdi.

“PSİKOLOJİK SORUNUM YOK”

Savunması sırasında mahkeme başkanı, sanığa, “Henüz ilk psikolojik otama gördün mü? Bununla ilgilendiren değme çıkar yol kullanıyor musun evet bile şu anda ruh bilimsel ayrımsız sorunun olduğunu düşünüyor musun?” sorularını yöneltti. Maznun Doğan üstelik “Hayır, kesinlikle psikolojik sorunum bulunmayan. Gayet iyiyim. İsterseniz hastaneye sevk edebilirsiniz” yanıtını verdi. Şükrü Kerekli’nin annesi ise sanığın yeğeni olduğunu, eşinden ayrıldıktan sonraları maddesel mesail yaşadığını ve oğlunun, el durumda kaldığı seçme zaman Doğan’a arkalama ettiğini belirterek, “Oğlumu sebep öldürdü, bilmiyorum. Cinayetten ilk evime geldi; parası yoktur, diye niteleyerek mülk verdim. Şikayetçiyim, en kısık cezayı alsın” dedi. Murafaa heyeti, canip beyanlarının ardından bazen tanıkları birlikte dinleyerek, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Share: