Çanakkale’de 1 titrem deniz patlıcanı ele geçirildi

Çanakkale’de 1 ton bahir patlıcanı ele geçirildi

ÇANAKKALE – Çanakkale’de, Erenköy Açıkgöz Komutanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Akarsu Ürünleri Arama ekipleriyle birlikte yapılan misil kontrolünde ayrımsız açacak içre avlanması haram olan yaklaşık 1 titrem bahir patlıcanı ele geçirildi. Araca 7 bin 429 TL yönetsel para cezası uygulandı.

Çanakkale İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Akarsu Ürünleri Idarehane Müdürlüğü ekiplerinin sinsice namına avlanılan akarsu ürünlerine yönelik denetimleri bitmeme ediyor. Ekipler, 24 saat sakır sakır sürdürdükleri denetimlerde gizliden gizliye su ürünlerine göz açtırmıyor.

Erenköy Cingöz Komutanlığı ve İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Arama ekipleriyle kere kontrolü yapıldı. Kontrollerde durdurulan tıpkı açacak süresince 1380 Çevrilmiş Su Ürünleri Kanunu çerçevesinde bölgede avlanması yasak olan yaklaşık bin kilo deniz patlıcanı aktarım esnasında ele geçirildi. Ele geçirilen bahir patlıcanları etkin olmaması sebebiyle cellat atılmış giderilmiş tesisinde imha edildi. Aktarım aracına 7 bin 429 TL idari para cezası uygulandı.

Share: