Benzeri yapmacıklı hekim vakası de Erzincan’bile görüldü! Ambulansla sökel naklederken yakalandı

Kanı kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Sene Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören aynı hastalanmış, yakınları marifetiyle İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun konusunda İstanbul’da özel cankurtaran hizmeti veren firma marifetiyle gönderilen ambulansa alınan parasız, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

KENDİNİ “ÇOCUK DOKTORU” YERINE TANITTI

Erzincan Akyazı Aplikasyon Noktası’nda Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekiplerince kuma yapılan aplikasyon esnasında durdurulan ambulans arama edildi. Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini “bala doktoru” namina tanıtıcı Osman Ç.’ye “doktor kimliği” soruldu. Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu tamlayan Osman Ç., berbat ve rahatsız tavırları üzerine ambulanstan indirildi.

TTIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYMUŞ

Yapılan kontrollerde yapmacıklı doktor olduğu muhtemelen ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına makbuz. Tıbbi yazmanlık bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini hekim adina tanıttığı belirtildi.

PARA KARŞILIĞI ILAÇ YAZDIĞI İDDİASI

Para karşılığı kâh hastalara tilsim yazdığı ve sağlık kurullarında tabir alımlarına tavassut ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Ambulansın içindeki rahatsız ise kontrollerin arkası sıra İstanbul’a gönderildi.

Share: