Batman haberi | CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Nazlıaka, Batman’da ziyaretlerde bulundu

-CHP İl Başkanlığından görüntüler

Nazlıaka’nın partiye katılanlara rozet takması

CHP İl binası uğrunda bekleyen partililer

CHP Karı Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka’nın açıklaması

CHP Batman İl Başkanlığı tarafından planlı “Aile Destekleri Sigortası ve Yaşamhak” toplantısından detaylar ve Nazlıaka’nın konuşması

Nazlıaka’nın esnaf ziyareti

CHP Karı Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, Batman’da ziyaretlerde bulundu

BATMAN – CHP Eş Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Batman’da mütenevvi ziyaretler gerçekleştirdi.

Nazlıaka, CHP İl Başkanlığında, partisine katılma sağlayıcı ara sıra kadınlara rozet taktı. Nazlıaka henüz sonradan partisinin diyar binası önünde yaptığı basın açıklamasında, Cumhuriyet Altını devrimlerinin arz önemlilerinden birinin, kadınların siyasal haklarına kavuşması olduğunu söyledi.

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk önderliğinde, 89 sene önceki zaman Karye Kanunu’nda mübayenet yapıldı. Böylece, kadınlar köy kerkes heyetleri ve muhtarlıklarda berceste-seçilme hakkını kazandı. Özellikle ebedi liderimiz Atatürk oluşmak amacıyla, akreditasyon mücadelesine yardım sunan herkesi tevakki etmek, bağlılaşım ve minnetle anıyoruz” ifadesini kullanan Nazlıaka, Türk kadınının bir nice gelişmiş ülkeden ilk berceste ve seçilme hakkını nail olmasından gelgel duyduklarını belirtti.

Muhtarlığın, demokrasinin temel taşı olduğunu gür bildiklerini dile getiren Nazlıaka, muhtarların, halkın derdini en ferah bilenlerden olduğunu kaydetti.

Bir otelde CHP Batman İl Başkanlığı eliyle düzenlenen “Familya Destekleri Sigortası ve Yaşamhak” toplantısına katılan Nazlıaka, henüz sonraları esnafı görüşme etti.

Share: