Başbuğ Çolakbayrakdar’dan futbol severlere muştu

Kocasinan Belediyesi’nin 10 Kasım Atatürk’ü Yâd Günü zımnında başlattığı 2. Mahalleler Arası Ayak Topu Turnuvası bitiş karşılaşması renkli görüntüler eşliğinde sona erdi. Turnuvanın finalisti Boztepe Mahalle takımını tebrik kartı eden Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, turnuva sonucunda kazananın Kocasinan olduğunu vurgulayarak, “Mahallelerimiz beyninde kaynaşmayı ve kardeşliği pekiştirecek bu domuzuna etkinliğimizi, ilkbahar ile alay malay yine düzenleyeceğiz” dedi.

Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Cahillik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haset dolayısıyla mahalle kültürünü keyiflendirmek ve kardeşlik duygusunu yetiştirmek için düzenlediği 2.Mahalleler Arası Ayak Topu Turnuvasında Boztepe Mahallesi şampiyon oldu. Argıncık Spor Tesisleri’nde oynanan bitiş maçına; Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Dünkü Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mutlu Önal, Kocasinan İlçe Cahillik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, muhtarlar ve futbol severler katıldı. Bitiş maçını izleyen Başbuğ Çolakbayrakdar, sporcuların alçak ilgisiyle karşılaştı.

Eleme usulüyle oynanan turnuva sonucunda böke olan Boztepe ve gayrı takımları tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Turnuvaya katılan bilcümle takımların emeğine afiyet. Mahallelerimiz ortada kaynaşmayı amaçladığımız ve kontak beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinliğimizde el birliği kazanmıştır. Kocasinan ailesi kendisine düzenlediğimiz bu domuzuna etkinliğimiz, amacına ulaşmıştır. İnşallah Kocasinan’ımız dahi başlattığımız bu etkinliğimiz bütün mahallelerimizi da kapsayacak şekilde devamını sağlayacağız. Kocasinan Belediyesi olarak rastgele alanda hizmet veriyoruz. Tıpkı belediyenin yapacağı işleri sunma ongun şekilde yapıyor ve bire bir şehremaneti bu işi yapar mı sorusunu sorgulamadan o işi birlikte yapıyoruz. Özellikle içtimai operasyon üzerine iddialıyız. Burada olduğu kadar herhangi bir gözyaşı grubuna seslenme fail etkinlikler düzenliyoruz. İnşallah bahar ile alay malay elan çok etkinliklere imza atacağız” ifadelerine meydan verdi.

Komutan Çolakbayrakdar, daha bilahare turnuvada dereceye giren takımların kupalarını verdi.

Eleme usulüyle oynanan turnuva sonucunda dereceye giren 4. Topluluk Yeşil Mahalle, 3. Topluluk Meydan Mahallesi, 2. Topluluk Erkilet Camikebir ve 1. Mızıka ise Boztepe Mahallesi oldu. Birinciyi Çanakkale gezisi ile ödüllendirilirken ikinciye eşofman takımı üçüncüye ise Kafesinan’dahi yemek ile ödüllendirildi. Ayrıca turnuvaya katılma sağlayan mahalleler yerine muhtarlara teşekkür plaketi verdi. – KAYSERİ

Share: