Alevilerle ilgilendiren gafı sonrası ortalıklardan kaybolan anonsör Güner Ümit’in son havai

90’lı yıllarda Türkiye’nin sunma çokça izlenen yarışma programı Turnike’nin sunucusu Güner Beklenti, enerjik yayında “Yoksa siz Kızılbaş mısınız?” şeklinde aynı gaf yapmış ve Alevilerden gelen tepkiler nedeniyle programı yayından kaldırılmıştı. Olaydan bilahare kırıcı bir niyetinin olmadığını rapor eden Beklenti, Alevi vatandaşlardan defo dilese üstelik tıpkı daha eski günlerine dönemedi.

“BENİ YAŞAMAMIŞ SAYSINLAR”

Güner Beklenti, 2017 yılında verdiği ayrımsız röportajda “Beni bundan sonra insanlar yok saysın, tek Güner Beklenti diyerek biri yaşamamış saysınlar. Güner Beklenti diye biri yok. Kırgın mıyım? Yaşadıklarımdan çokça kırgınım. Kimsenin beni hatırlamasını, benden alay etmesini istemiyorum. Baştan gündeme gelmeyi aklımdan bile geçirmiyorum” ifadelerine kayran vermişti.

PEKİ GÜNER ÜMİT ŞİMDİLERDE HANGI YAPIYOR?

Bir döneme ıstampa vuran ve yaptığı pot sonrası ekran macerası sonra ermiş ve mufassal süredir ortalarda bâtın Güner Ümit, geçtiğimiz günlerde ayrımlı bire bir olayla gündeme geldi. Ünlü şarkıcı Zerrin Özer, mihman olduğu tıpkı programda Beklenti Güner adındaki yapımcı marifetiyle tecavüze uğradığını yıllar sonraları itiraf etti. Magazin gündemine bomba kabilinden sakıt bu itiraf sonrası bütün dizge olayda adı sabık Güner Ümit’i Ümit Güner zannetti.

“30 SENEDİR BIBI AYNI ELBİSELERİ GİYİYORUM”

İsim benzerliğinden muhit adının böyle bir olayla gündeme gelmesine başkaldırma fail Güner Beklenti, Ali Eyüboğlu ve Seher Kılıç’ın programına mihman olarak sessizliğini bozdu. Güner Ümit, yaptığı açıklamada “İlk duyduğumda inanamadım ve Bergüzar Edvar ile yaptıkları programı izledim. Programda Ümit Güner ismi Soğan Çiçeği Özer’in ağzından çıkmıyor. Amma olayla ilişkin detayları anlatıyor. ‘180 kilogram ayrımsız adam’ diyor ego hayatım süresince 75 kilogram tıpkısı adamdım. 30 senedir bibi tıpkı elbiseleri giyiyorum. Duruşma süreci başladı. Youtube’da kâh kanallar benim resimlerimi kullanarak bu olayı haberleştirmişler. Bu insanlar şuursuz mi yoksa isteyerek mı yapıyorlar bilemiyorum. Ama ne kadar ülkü varsa açılacak. Sunu haddinden fazla Soğan Çiçeği’den benzeri izah bekledim” ifadelerine vadi verdi.

ZERRİN ÖZER AÇIKLAMA YAPTI

Güner Beklenti’in çıkışının ardından gözlerin çevrildiği Soğan Çiçeği Özer ise aynı açıklama yaparak “Canan dostum Ödül Çağlar’ın katıldığım programında konusu geçen şahsın, anonsör ve seyir sanatçımız SN. Güner Beklenti’in bu kötü konuyla tek alakası ve bağlantısı yoktur. Güner Beklenti Karın namına, ailesine, sevenlerine ve iletişim araçları mensubu hep dostlara açıklama yapmayı ayrımsız borç bilirim. Çünkü kendilerinin ve ailesinin haddinden fazla üzüldüğü duyumunu aldım. Ve şu anda ben bile çok üzgünüm. Basında ve medyada yinelenen bu konunun gerçeğini tahsis etmek zorundayım. Tekrarlıyorum. Bu çirkin konunun SN. Güner Ümit Koca ile hiçbir alakası yoktur” dedi.

İşte Güner Beklenti’in sonuç abur cubur;

Share: