Adana’da FETÖ’nün “ev abiliği” iddiasına 23 yıla kadar delik istemi

Adana’da, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) “ocak abisi” olduğu ve 2009’daki Polis Güçleri Koleji imtihan sorularını örgüt üyelerine verdiği kanıt edilen maznun için 23 yıla kadar mahbes cezası istemiyle sevgili açıldı.

Savcılıkça, için adli arama tedbiri meri tutuksuz K.K. amacıyla yürütülen anket tamamlandı. FETÖ’nün “familya abisi” olduğu argüman maznun üzere “silahlı yıldırı örgütüne organ başlamak”fecir 15 yıla kadar, “amme alım ve kuruluşlarının zararına ayyarlık suçuna müzaheret ika”den da 8 yıla kadar delik cezası istemiyle hazırlanan savca, Adana 2. Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesince akseptans edildi.

İddianamede, karşı FETÖ soruşturması düzenlenen şahit F.E’nin ifadelerine yer verildi.

K.K. ile örgüte ilişkin bire bir evde ahbapça toplantılarına kaldıklarını belirten tanık, ” Niğde’üstelik örgüte ilgili evde Polis Koleji sınavlarına hazırlandım. Sınava kestirmece tıpkı hafta kala ‘sülale abisi’ olduğunu bildiğim K.K. bize kitapçık halinde 150 pasaj imtihan sorusu getirdi. Sınavda çıkan sorularla bu kitapçıktaki soruların bire bir olduğunu gördüm.” ifadesini kullandı.

İddianamede, FETÖ’ye ait evlerde kaldığı anlatılan K.K’nin teşkilat üyeliğinden hakkında prosedür yapılan kişilerle irtibatının belirlendiği bilgisine vadi verildi.

Sanığın, “mahrem önder”ların talimatıyla FETÖ içerisinde “sülale abiliği” yaptığı ve örgütsel dostça toplantıları düzenlediği, 2009’daki Polis Güçleri Koleji imtihan sorularını teşekkül üyelerine verdiği ve sınavı kazanan öğrencilerin takibini yaptığı belirtilen iddianamede, K.K’nin “silahlı yıldırı örgütüne unsur olma” ve “amme çekicilik ve kuruluşlarının zararına ayyarlık suçuna müzaheret ika” suçlarından 23 yıla kadar mapus cezasına çarptırılması istendi.

K.K, iddianamedeki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Share: