Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Haset kutlandı

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’birlikte, 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında tören düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Ilbay Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Omuz Omuza Hususi Kuvvetler Komutan Yardımcısı Sancak Nihat Ergün, Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Büro Başkanı Ateşin Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Bölüm Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Eylül Gaziler Günü, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların yurt olması ve devletimizin bekası önünde canlarını adayanların çekicilik ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Inanma Müdürü Doğan İnci, İl Açıkgöz Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin

Sazak’de bile 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında Cumhuriyet Altını Alanı’nda merasim düzenlendi.

Vali Mualla Hamza Güreşçi, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Mıntıka ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Kesinti, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Mersin Şubesi Komutan Yardımcısı Eksiksizlik Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Yaka Asayiş Akdeniz Havza Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Güllabi Komutanı Liva Temiz Çarıkcıoğlu, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Aslan, siyasal partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler da törende yer aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Meydanı’ndaki programda, Ilbay Rahmi Doğan, Garnizon Başkan Vekili Yaya Albay Tarık Kilolu ve Büyükşehir Uray Komutan Vekili Fedai Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Hatay Büro Başkanı Mehmet Ramiz Bakır danışma yaptı.

Vali Doğan, törenin ardından gaziler ve yakınlarıyla dostça etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki merasim Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt itibar defterini imzalayan Vali Erdinç Yılmayan, “Yiğit gazilerimiz, biliyoruz ki omuzunuzda gururla taşıdığınız mehabetli madalyalar, şu zaman basmakta olduğumuz bu yerey, beher karışı için verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Belediye Reisi Bedel Yağız, AK Öğür Osmaniye Mebus Alperen Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: