12 kişinin yaralandığı ilçe güvenlik kamerasında

12 kişinin yaralandığı kaymakamlık asayiş kamerasında

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 12 kişinin yaralandığı halk otobüsü kazası otobüs içindeki düzenlilik kamerası eliyle kaydedildi.

Kaymakamlık, Dulkadiroğlu ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde meydana gelmiş, Soylu Fazıl Şehir Hastanesi’nden kent merkezi istikametine gidiş halinde olan U.K. idaresindeki 46 H 0006 plakalı ahali otobüsü, sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybetmesiyle refüje çıkarak ilçe yapmıştı.

Refüjdeki direğe ve ağaca çarparak devrilen hususi el otobüsünde can pazarı yaşandı. Kazada, otobüs sürücüsü ile birlikte 12 muvakkat yaralanırken, ilçe yadigâr ise ahali otobüsünün içindeki düzenlilik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi ve ilçe yapması elan bilahare yolcuların birlikte panik ortamında etrafa düşmesi görüldü ve bağırmaları duyuldu.

Kaza ihbarının peşi sıra fenomen hesabına çokça sayıda cankurtaran ve polis ekibi irsal edildi. Yaralılar, 112 Acil Servis ambulanslarınca Soylu Fazıl Site Hastanesi ve Sütçü İmam Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavileri süren yaralıların dirimsel tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Share: