Yazılım ve mekanik donanım üreterek ihracat yapıyor

Yazılım ve mekanik donanım üreterek ihracat yapıyor

Babasından devraldığı makine imalat tesisini teknoloji ile bütünleştirdi

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da zihayat endüstri mühendisi Ahmet Gürel, babasından devraldığı tesiste uygulayım bilimi ile entegre kendisine yazılım üretiyor. Ürettiği yazılımları sınai ekipmanlar ve robotlarda kullanan Gürel, Afyonkarahisar’dan muhtelif ülkelere dış satım köprüsü kuruyor.

Ahmet Gürel, saf taş ve mermer sektörleri özellikle atılmak amacıyla otomotiv sektörüne de yazılım üretiyor. Makine üretiminde teknoloji ile bütünleşmiş aynı şekilde istihsal fail Gürel, 1986’dan bu yana ruh gösterdiklerini tabir ederek, “Sınai robot bütünleşme ve yazılımlarını üreten tıpkısı firmayız. 1986 yılında kurulduk. 2010 yılına büyüklüğünde konveksiyonel mermer ve doğallaş işleme makineleri ürettik. Şuanda da sınai robotlar üretiyoruz ve uygulayım bilimi ile harmanlayarak üretiyoruz. Yazılımlarını ve elektronik alt yapılarını ağız ağıza özlük bünyemizde üreterek devam ediyoruz.” dedi.

” Rusya, Bulgaristan, Almanya, İtalya kabilinden ülkelere ihracatımız bulunmaktadır

Ülke ekonomisine katkı sağlayıcı tesisten pek çokça ülkeye dış satım gerçekleştiren Gürel, ruh alanlarını şöyle anlattı:

“Şu anda ihracatımız var en üst Irak’a yaptık ihracatımızı. Bunun haricinde Rusya, Bulgaristan, Almanya, İtalya kabilinden ülkelere ihracatımız bulunmaktadır. Robotlarımız ağırlıklı olarak tabii taş sektöründe kullanılıyor. Onun haricinde robotlarımız hususi yerine yaptığımız projelerde dahi otomotiv sektöründe de kayran almaktadır. Buralarda transfer ve işleme işleri yapıyor. Ekleme zer üretim üzerine aslında çalışıyoruz tığ normalde. Yaptığımız ürünlerin daha ilişik kızıl elbette yapılabilir onun üstüne çalışıyoruz. AR-GE çalışmalarımızdan temas etmek istersek; şuanda yurt dışından aldığımız bazen parçalarımız var bu parçaların tamamını millileştirmeye çalışıyoruz. Bunlar üstünde çalışıyoruz. Alelhusus istimara sistemleri var. Bunların üstünde hem yazılımsal kendisine hem da mekanik olarak kişi bünyemizde üretmeye çalışıyoruz şu anda.”

Share: