Vincenzo Montella’dan Süper Lig değerlendirmesi Açıklaması

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye liginin niteliksiz aynı yığın olmadığını, bu düşünceye eş kişilerin yanıldığını belirtti.

İtalya’nın La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan Montella, Türkiye’de Adana Demirspor ile şu anne kadar ortaya koyduğu işten kıvançlı olduğunu ve elan de iyisini yapabileceklerine ikna olduğunu söyledi.

Galatasaray ile beraber ligin zirvesinde yer almalarını bekleyip beklemediği sorulan Montella, “Maharet yönetmen adına tahminlerde bulunmuyor, değme aktarılma oyuncularımın kazanan sonucu elde edecek çözümleri bulmasını iyileştirmeye yönelik çalışıyorum. Bizden henüz donanımlı aynı kadroya cemaat olduklarını biliyoruz amma bu bizi sınırlandırmıyor aksine bizi elan iyisini yapmamız için teşvik ediyor.” yorumunu yaptı.

Hafta sonu oynayacakları Galatasaray’ın Dries Mertens, Mauro Icardi, Lucas Torreira gibi yıldızlara erbap olduğu hatırlatılan Montella, “Onlar nazik transferler yaptılar ama başka takımlar birlikte çok mal harcadı. Galeyan donör tıpkı yığın. Mertens, oyuna aceleten dolgunca şekilde neva sağladı. Icardi, çıkış yaptı. Umarım, onlar aralarında daha uyumu bulmamışlardır. Bu karşılaşma üzere beklenti var. Nazik hissediliyor amma bu coşkuya dönüşmemeli. Amma ego burada sonucun de ötesinde bildirme iyilerle oynayabileceğimizi göstermekle ilgileniyorum.” ifadelerini kullandı.

Montella, Mario Balotelli’nin İtalyan milli takımına yeniden çağrılması dahi kalkmak üzere ona gür şekilde el verdiklerini amma evine yakın tutmak istediğini ve Sion’un teklifini uygun bularak gittiğini kaydetti.

Montella, seçme ülkenin kendine has gelenek ve alışkanlıkları olduğunun bunun futbolda üstelik böyle olduğunu belirterek, “Tanımaya ihtiyaç var. Rastgele kim, Türk futbolunun kolay benzeri loda olduğuna inanıyorsa yanılıyor. Buraya kışı kılmak için gelmiyorsun. Statlar bakir ve rastgele zaman çok yunak tıpkı hava yuvarı var. Burada alay namevcut. Başakşehir’e karşı 3-0’lık maçın peşi sıra Fiorentina bazı şeyleri biliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Neden kalmayı yeğleme ettiğine yönelik istifham üzerine, 48 yaşındaki teknikçi, “Burada beklemek istediğim tıpkı projedeyim. Başkanın balaban hedefleri var. Domuzuna tıpkısı proje.” dedi.

İtalyan çalıştırıcı, Adana Demirspor’üstelik 4-2-3-1 şeklinde bire bir dizilimle oynadıklarını ve bu şekilde haddinden fazla gol attıklarını amma yük kurmayı iyileştirmeleri gerektiğini belirterek, ofans oyuncuları olmadan oynadıklarını amma kanatta açıkta oynayan oyuncularının hücumda henüz enerjik olduğunu dile getirdi.

Montella, Vavacars Fatih Karagümrük takımını çalıştıran vatandaşı Andrea Pirlo ile görüştüklerini ve haberleştiklerini belirterek, “Andrea, hemencecik yerleşiyor. İyi amal çıkaracak.” dedi.

Serie A ile ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üstüne Montella, “Juventus ve Inter’in bu sorunları yaşamasını beklemiyordum amma toparlamak için devir var çünkü kadroları ensesi kalın. Acun Kupası’nın zaman ortasına denk gelmesi çokça sürprize posta açabilir.” yorumunu yaptı.

Milan’ın akva ayrımsız takım olduğunu, Napoli’nin ise çokça dolgunca oynadığını nâkil Montella, Atalanta’nın üstelik herkesi erinçsiz edecek bir topluluk olduğunu söyledi.

Share: