Vincenzo Montella: “3 benek alamadığımız üzere çokça üzgünüz”

– Vincenzo Montella: “3 puan alamadığımız için çokça üzgünüz”

GAZİANTEP – Adana Demirspor Ustalık Direktörü Vincenzo Montella, 1-1 berabere bitirdikleri Gaziantep Futbol Kulübü maçının ardından yaptığı açıklamada, “3 fakül alamadığımız amacıyla haddinden fazla üzgünüz” dedi.

Adana Demirspor, Spor Popo Süper Lig’in 9. haftasında mihman olduğu Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Adana Demirspor puanını 18’e yükselterek maç ziyadesiyle önderlik koltuğuna otururken, Gaziantep FK ise puanını 12’ye yükseltti.

“3 puan alamadığımız için çok üzgünüz”

Mukavemetli maçın peşi sıra planlı basın toplantısında açıklamalarda kâin Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, galip gelemedikleri için kalbi kırık olduklarını söyledi. Montella, “Zaman haddinden fazla gani başarım gösterdiğimizi söylemem gerekiyor. Maç içerisinde çok gestalt bulduk ama değerlendiremedik. İlk yarıda dahi 1-0 öne geçebilirdik ama bulduğumuz kesin pozisyonları değerlendiremedik. Gene golün arkası sıra 2-0 yapıp maçı kapatabilecek pozisyonlar yakaladık fakat gine son vuruşları ferah yapamadık. Rakip kırmızı bilgili gördü ve 10 güç kaldı. Bu avantaj gibi gözükmüştü. Maçın geneline baktığımızda genel yerine ferah performans gösterdiğimizi söyleyebilirim. Çok üzgünüz 3 nokta alamadığımız üzere. Bizi sevindiren taraf ise, rakibe gol haricinde çok açık aynı hâl vermedik. Galibiyet alamadığımız üzere üzgünüz amma başarım kendisine baktığımızda takımın iyi olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“Maçın böylece neden vakit kaybetmeden 6 an temdit verildi anlamadım”

Maçın sonuna eklenen 6 dakikalık uzatmanın az olduğunu de aktaran Montella, “Ego izin verirseniz tıpkı madde ifade etmek istiyorum. Bu konuda kendimi geliştirmem geçişsiz. Bazen konular beni çok erinçsiz ediyor. Maçın ikinci yarısında takkadak ayrımsız pozisyonda 6 dakika oynanmayan beş altı var. Sonrasında dahi haddinden fazla durdu oyun. Hastalık yalnız 6 dakika veriliyor. Bunu anlamıyorum. Hakem penaltı vermemesine kızmıyorum ama illet bu büyüklüğünde oyun durmuşken yalnız 6 zaman veriliyor bunu anlamakta zorlanıyorum” diye konuştu.

Share: