Vekil Çavuşoğlu, Esad yönetimi ile ikinci irtibat üzere gündüz verdi! Üçüncü bire bir ülkede gerçekleşecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Brezilya’nın yeni mehabet başkanının ahit töreni amacıyla Brezilya’nın başkenti Brazilya’yı musahabe etti. Ziyarete eşlik fail gazetecilere Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile telefon görüşmesine ilgilendiren açıklamalarda kâin Çavuşoğlu, Suriye yönetimi ile gerçekleştirilecek ikinci temasa ilgilendiren bilgiler verdi. Çavuşoğlu, Lavrov’un namına üçgen bakanlar toplantısını hangi devir yapacaklarını sorduğunu ifade etti.

FARKLI BİR ÜLKEDE GÖRÜŞÜLECEK

Çavuşoğlu, Lavrov’a ”Hazırlığını ongun yapalım, ne devir hazırsak o antlaşma gerçekleştirelim” dediklerini aktardı. Çavuşoğlu, görüşmenin Sülale ayının ikinci yarısında, üçüncü aynı ülkede birlikte olabileceğini dile getirdi.

“ŞİMDİ SİYASİ DÜZEYDE GÖRÜŞECEĞİZ”

Çavuşoğlu, ”Önce beceri, bilahare askeri düzeyde toplandık, deminden siyasal düzeyde. İleride daha peş düzeyde evet mu gayrimümkün mı onun çalışmasını yapacağız” ifadelerini kullandı.

İLK TEMASI BAKAN AKARET VE KAĞAN FİDAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Ağaç, Moskova’ya her an Suriye Defans Bakanı ile görüştü.11 yıl sonra yapılan geçmiş ziyaret yerine tarihe sabık temaslara Acımasız yetkililer birlikte eşlik etti.

3 KONU GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda Suriye krizi, mülteci sorunu ve Suriye topraklarında mevcut cümle yıldırı örgütleri ile kuma savaş çabaları ele makbuz.

Share: