Uşak’ta “Kökünü Kurutma Operasyonu”nda 53 birey elan tutuklandı

Uşak’ta düzenlenen “Kökünü Kurutma Operasyonu” kapsamında tutuklanan şüphelilerin sayısı 60’a yükseldi.

Uşak Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinasyonunda uyuşturucuyla mücadele kapsamında 10 Ocak’ta kent genelinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 75 şüphelinin elan işlemleri tamamlandı.

Adliyeye gönderme edilen şüphelilerden 53’ü tutuklandı. Böylece 7 kişinin daha önce tutuklandığı operasyonda tutuklananların sayısı 60 oldu.

Gözaltına alınan 20 karanlık emniyette ve jandarmada ifadelerinin ardından, sair 40 karanlık ise adli arama amacıyla başıboş bırakıldı.

Operasyonda ele geçirilenler

Operasyon kapsamında adreslerde yapılan aramalarda 2 kilogram 293 gram bireşimli eroin, 18 kilo 583 gram kötü, 2 gram Afyon sakızı, 2 kırılan ölçü, 13 tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 10 tüfek, tabanca ve tüfeklere ilgili çok sayıda mermi ve fişek ile esrar ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 193 bin 300 teklik para ele geçirildi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığının koordinasyonunda 609 polis güçleri ve jandarmanın katılımıyla evvel şafak operasyonu gerçekleştirilmiş, 127 adrese planlı operasyonda 120 ibret gözaltına alınmıştı.

Kente mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İl Inanma Müdürlüğünde operasyonu takip etmiş, ardından gazetecilere “Kökünü Kurutma Operasyonu” başlattıklarını açıklamıştı.

Share: