Uluslararası Karate1 Series A müsabakaları Kocaeli’de başladı

Uluslararası Karate1 Series A müsabakaları, Kocaeli’nin aile sahipliğinde düzenleniyor.

Şehit Polis Güçleri Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 25 Eylül’de sona erecek organizasyona 75 ülkeden 1065 sportmen katılıyor. Organizasyonda 64’ü milli, 136 Türk sporcu tatamiye çıkma.

Sporcular, kadınlar kata müsabakalarıyla başlayan turnuvada, bugün ve yarın değişik kategorilerde elemelerle yarı final müsabakalarına çıkma. Şampiyonanın sonuç günü ise madalya mücadelesiyle geçecek.

“64 milli sporcumuzla buradayız”

Türkiye Karate Federasyonu Başbuğ Aslan Abid Uğuz, AA muhabirine, paydaşlık ve devlet sayıları itibarıyla Avrupa Şampiyonası’ndan çokça daha nazik bire bir aranjman gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “75 büyüklük, 1065 sportmen var. Talih adına dahi 64 milli sporcumuzla buradayız.” dedi.

Uğuz, şampiyonanın Acun Karate Federasyonunun kebir organizasyonlarından olduğuna işaret ederek,”Bu şampiyonanın tıpkısı yetişkin tarafı üstelik sporcular burada acun sıralaması için nokta alıyorlar ve uluslararası sıralamada öne geçiyorlar. Bu organizasyonda acun sıralamasında evvel 32’de sıfır sporcular var. Sporcuların önce 32’ye girmesi için çokça majör bir bökelik. Sporcularımız çokça gani hazırlandılar. Burada bile tekrar sunma üstlerde, bildirme haddinden fazla madalya düz takım olacağımızı düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Türkiye’nin balaban organizasyonlara imza attığını dile getiren Uğuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karate organizasyonları bakımından bu yıl kızıl yılımız diyebilirim. Büyükler Avrupa Şampiyonası Gaziantep’de yapıldı. 26-30 Ekim’de Konya’de dünya karatesinin genişlik balaban organizasyonu yapılacak, Beklenti Zihayat U21 Dünya Şampiyonası, oraya 120 ülkeden 1500’e mail sportmen katılacak. Türkiye, yemeden içmeden sportif sükse anlamında değil, organizasyonlarda de hem başarısını hem yeteneğini gösterdiği üzere Acun Karate Federasyonunun önce başvurduğu ülkelerden biri oluyor.”Share: