Turistik kaymakamlık Kemaliye’de 5 kültürel geçim statüsündeki tarihi habbe yandığı coşkunluk söndürüldü

Erzincan’ın tarihi ve turistik ilçesi Kemaliye’de yersiz bir evde başlayan ve 5 eve sıçrayan coşkunluk daha fazla büyümeden arama altına alındı.

Nedeni daha belirlenemeyen yangında 5 skor kültürel yaşayış statüsünde tarihi karı yandı. Kemaliye’ye giden Erzincan Valisi Mehmet Aşıramento, yangının tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarının yapıldığı sırada coşkunluk zedeleri müzakere ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğuna aksan işleyen Vali Makas, yangından kaynaklı yaraların sunu güdük zamanda sarılması için ayrımsız zaman ilk çalışmalara başlanacağını söyledi.

Yangına, Kemaliye’de bulunan 8 itfaiye haricinde, Erzincan ve ilçelerinde kâin itfaiye ekipleri, Orman İşletme Müdürlüğü, İl Hususi İdaresi, çevredeki beyaz zehir işletmeleri ile alay malay; Malatya’ya ilişkin Arapgir ve Elazığ’ın Ağın ilçesinden, Sivas Divriği ilçesinden onlarca itfaiye araçları, arazöz ve sulama tankerleri ile yangına engelleme edildi. – ERZİNCANShare: