Tekirdağ’da vinç operatörlüğü kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi

Trakya Kalkınma Ajansı ve Hastalıklı TSO beyninde imzalanan tören düzeni kapsamında düzenlenen vinç operatörlüğü kursunu tamamlayanlara sertifikaları verildi.

İşsiz ve dezavantajlı grupta düzlük alan gençlerin mesleksel beceri elde etmesi ve istihdama kazandırılması üzere planlı vinç operatörlüğü kursunu, evvel grupta bulunan 10 kursiyer tamamladı.

Dertli TSO’dahi düzenlenen şehadetname dağıtım törenine Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Delimsirek, Hastalıklı TSO Başkanı İzzet Volkan, kursiyerler ve vinç firmalarının temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Delice, günümüzde liseden yahut üniversiteden çıkışlı olmanın, tek başına ehliyetli olmadığını söyledi.

Eğitimin, bazı ilişik özellikler ile taçlandırılması gerektiğine meni eden Delimsirek, şunları kaydetti:

“Söz Temsili aynı yabancı miftah öğrenmeniz, kâh alanlarda fiilen ve araştırarak derinleşmek kabilinden. Bugün ülkemiz nitelikli olmayan hisse senedi gücü cennetidir. Öğrenmenin parçalanmamış gözyaşı gruplarına dağıldığı ve hayat boyu sürdüğü günümüzde patika kazandırma eğitimleri iri ehemmiyet yeryüzü ediyor. İş gücümüzü nitelikli kuzuluk haberdar etmek üzere biz birlikte çalışıyoruz. Bu konuda etkin kurumlarımızı destekliyoruz. Uran ve Teknoloji Bakanlığı vasıtasıyla 2022-2023 yılları için belirlenen ‘genç istihdamı’ teması kapsamında Trakya Kalkınma Ajansı ile Hastalıklı Tecim ve Uran Odası’nın alay malay gerçekleştirdiği bu proje ile yetişek düzlük ve detaylı süredir süreduran olan ve niteliği olmayan 20 insanımızı iz sahibi yaptık. İş makinesi kullanmayı öğrenen bu arkadaşlarımız vinç operatörlüğü hususunda sektörün gerekseme duyduğu elemanlar olacak.”

İzzet Yanardağ üstelik projenin gelişigüzel iki kurumun işbirliğinde hazırlandığını ve sektörün nitelikli eleman eksikliğini gidereceğini söyledi.

Desteklerinden ekolojik ortam Trakya Kalkınma Ajansına teşekkür fail Volkan, kursiyerlerin ayaklarına büyüklüğünde gelen bu fırsatı bol değerlendirdiğini ve kursa katılan önceki grubun tamamının şehadetname almaya hak kazandığını vurguladı.

Konuşmaların peşi sıra Delice ve Yanardağ katılımcılara sertifikalarını verdi. Toplantının ardından benzeri araya gelen kursiyerler ve vinç firmaları sahipleri arasında işe alım üzerine görüşmeler yapıldı.

Share: