TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin 2. kuruluş sene dönümünde konuştu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin bayrağına, toprağına merbut, millî birlikten ayrılmayan herkesle el ele, dal kolalama ve beraberinde olacağını belirterek, “Seçimler bittiğinde ülkeyi yönetecek kadrolar süresince Türkiye Değiş Partisini göreceksiniz.” dedi.

Sarıgül, TDP’nin 2. kuruluş sene dönümü nedeniyle Profilo AVM’de planlı basın toplantısında yaptığı konuşmada, bire bir davanın, inancın ve mücadelenin peşinden geldiklerini söyledi.

Açlığın yoksulluğun işsizliğin, terörün olmadığı tıpkısı Türkiye amacıyla yollarda olduklarını ifade eden Sarıgül, şöyle konuştu:

“Haksızlığın ve eşitsizliğin olmadığı benzeri Türkiye görüntü ediyorum. Tığ istiyoruz ki, dünyanın bildirme sunturlu üniversiteleri Türkiye’mizde olsun. Amma dünyada 500 darülfünun beyninde hiçbir üniversitemiz namevcut bu bizi üzüyor. Tığ istiyoruz ki üretimevi sahibinin çocuğu hangi okula gidiyorsa fabrikada etkin işçimizin çocuğu da ayrımsız okula gitsin. Biz istiyoruz ki çiftçilerin ve esnafın yüzü gülsün. Bunları yarmak üzere tansık adamlara ihtiyaç yok. Kemal Dervişlere hiç ihtiyaç yok. Tığ onların hangi olduğunu çokça dolgunca biliyoruz. Bunları düzenlemek üzere büyülü reçeteler değil ülkesini alim milletini seven ayağı yere basan Atatürk milliyetçileri olacak.”

Partilerinin soylu erki modelinin “hesaplı milliyetçilik” olduğunu anlatan Sarıgül, “Tarımı süfli gören yarını pres görür. Onun için çiftçimize gurur garantisini vereceğiz, çiftçimizin yüzü gülecek ve mülk görecek. Tekstile çokça nazik önem vereceğiz. Esnaflarımız akıbet derece muhteşem, benzeri esnaf bakanlığı kuracağız. Devletimizdeki katmerli araçları satacağız. Tıpkısı biricik cumhurbaşkanımız Mercedes’e binecek. Onun dışında hep, İtalyan arabalarına, Fransız arabalarına, Japon arabalarına güle güle, dobra geldin Togg. Domestik malı, yurdun malı sistem Togg’u kullanmalı.” diye niteleyerek konuştu.

Sarıgül, Togg ile ait açılışa gittikleri için bazen kesimlerden eleştiri aldıklarını aktararak, “Türkiye Değiş Partisi ve Türkiye Değiş Partililer kendilerine güvenirler. Memleketimizin hayrına yapılan işler varsa oralara masarif ve bindi verirler. Zira Türkiye Değiş Partisi kötülemek için karalamak amacıyla değil dertlere umar doğmak üzere var.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye Değiş Partisinin kiminle sözleşme yapacağının dizge vasıtasıyla iptila edildiğini” belirten Sarıgül, “Türkiye Değiş Partisi bindi sevdasında olan aynı fırka değildir. Türkiye Değişim Partisi bayrağına, toprağına bağlı olan, ulusal birlikten ayrılmayan herkesle halk ele, branş kola ve baş başa olacaktır. Seçimler bittiğinde ülkeyi yönetecek kadrolar içinde Türkiye Değişim Partisini göreceksiniz.” dedi.

Share: