TBMM’de kürsüde bardak afet çarkıt mebus Hasip Kaplan’ın “erke tasarrufu” paylaşımına istimara yağdı

Siyasa yaptığı dönemde saldırgan yapısıyla dikkat calip sakat BDP mebus Hasip Kaplan, ince süredir ortalarda yoktu. Bu süreçte hangi yaptığı nikbet edilen Kaplan, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla gündeme geldi.

“AYNI ANDA DİYETE ÜSTELIK BAŞLA”

Dağ evinde kânunusani başında köpeğiyle gelişigüzel çektirdiği fotoğrafı “Erke tasarrufu” notuyla paylaşan Kaplan’ın gönderisi kısa sürede sürede haddinden fazla sayıda kıymetlendirme aldı. Toplumsal medya kullanıcıları Kaplan’ın gönderisinin altına “Ilişki evinde romantik takılıyorum demiyorsun üstelik erke tasarrufu haaa”, “Benzeri anda diyete de başla”, “Taş olan yerde enerji tasarrufu yarmak istiyorsanız, halı kullanmanız gerekir”, “Basma yak keşki parçalanmamış olsun”, “Şöminemiz olsa bile bizde artırım etsek”, “Mal var huzur var yazsan daha ferah”, “Enerjiden değil yemekten artırım deri” şeklinde yorumlar yapıldı.

İşte Hasip Kaplan’ın o gönderisi;

HASİP KAPLAN KİMDİR?

Hasip Kaplan, 1 Familya 1954 yılında Şırnak’ın Harapşeref köyünde dünyaya geldi. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hanif’tir. İleri düzem Kürtçe bilici Kaplan, ılımlı düzeyde Arabi ve Fransızca bilmektedir. Evli ve 2 bala babasıdır.

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Ünsiyet Fakültesini tamamladı. Arsıulusal ünsiyet uzmanı adına ayrımsız zaman fariza yaptı. Türkiye Barolar Birliği Üyeliği yaptı. Uluslararası Hukuk çerçevesinde İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde öğüt verdi. Avrupa Hukukçular Birliği’nin Türkiye Üyesi oldu. TBMM’üstelik BDP yerine Plân ve Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. Bin Imge Adayları adına 22 Orak Ayı 2007 umumi seçimlerine girerek Şırnak’tan bağımsız milletvekili oldu. Devamında TBMM’dahi DTP grubunda vadi aldı. TBMM 23. Gün BDP Şırnak Milletvekilli oldu.

2011 umumi seçimlerinde BDP’nin desteklediği “Emek, Demokratlık ve Hürriyet Bloku”ndan Şırnak müstakil aday olarak gösterildi. 24. Periyot TBMM Şırnak Bağımsız kendisine seçilmiştir. Ayrıca Hasip Kaplan 5 Temmuz 2011 tarihi itibariyle Hazar ve Demokrasi Partisi kadro başkanvekili olmuştur.

2014 tarihinde değişik BDP’li milletvekilleri ile bu arada Halkların Demokratik Partisi’hangi (HDP) geçti ve TBMM’birlikte 27 yabanlık HDP grubunu oluşturdular.

Share: