Sofi Ömer, Justin Bieber’ın halay videosunu paylaşması sonrası sınırlı dışından gelişim teklifi aldığını açıkladı

Bölgeye has yöresel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle ilgi calip Ömer Polat’in görüntüleri, 8 sene geçmiş toplumsal medyada paylaşıldı. ‘Sofi Ömer’ lakabıyla tanınan Çelik, görüntülerle gelişigüzel ünü artınca düğünlerin aranan ismi oldu. Hakkari ve yer illerin birlikte İran ve Irak’tan da düğünlerde ‘halay başı’ olması amacıyla teklifler almaya başladı.

KANADALI ŞARKICININ DİKKATİNİ ÇEKTİ

1’i mânialı 10 çocuğu olan Ömer Polat, geçen sene amansız hastalık hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Fakat çağırma için evine mevrut misafirlerin ısrarı konusunda baştan düğünlere gitmeye başladı. Şemdinli ilçe merkezine kestirmece 20 kilometre uzaklıktaki Yayla köyünde oturan Polat’in halay performansı, dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Adlı hanende, Sofi Ömer’in halay müziği hesabına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi kâin Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

İŞ TEKLİFLERİ ALIYORUM

Yaklaşık 10 bin kilometre uzaklıktaki ünlü şarkıcının, görüntülerini paylaşmasının kendisini bahtiyar ettiğini belirten Çelik, 20 yaşından beri halay çektiğini söyledi. Çelik, “Hususi kendisine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlar” dedi. Yavaş Yavaş kendime ilişkin bir nice dans ve halay figürü da öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar birçok içtimai iletişim araçları hesabında paylaşıldı. Vakit Kaybetmeden Şemdinli’den değil, bundan sonra mikro dışından üstelik öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetler de artıyor. Eşimi kaybettikten bilahare düğünlere vuzuh vermiştim. Vatandaşların ısrarları konusunda gene mendilimi alıp, kaldığım yerden bitmeme ettim. Türkiye dışından dahi bir nice sevenim var. Fakat ünlü şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça bahtiyar oldum. Şemdinli’den Kanadalı hanende Justin Bieber’a haddinden fazla teşekkürname ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum” dedi.Share: