Şırnak haberi! Eylülde alev yeryüzü erdemli Cizre’de arz bağan Erzurum’da kaydedildi

Türkiye’birlikte bu yılın eylül ayında sunma faziletkâr kıvılcım 46,7 rütbe ile Şırnak’ın Cizre ilçesinde, yer düşük kıvılcım ise sıfırın altında 3,5 mertebe ile Erzurum’da ölçüldü.

AA muhabirinin Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere bakarak, güzeşte kamer averaj şule yurdun ara sıra bölgelerinde sezon normallerinin üzerinde gerçekleşti.

İstanbul, Gökçeada, İzmir Dikili, Kuşadası, Muğla Yatağan, Fethiye, Köyceğiz, Isparta, Senirkent, Eğirdir, Denizli Acıpayam, Antalya Demre, Kırıkkale, Kırşehir, Çiçekdağı, Kaman, Düzce Akçakoca, Sinop, Kastamonu Cide, Doğu Küçük Asya Bölgesi’nin güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin genelinde sezon normallerinin üzerinde olan sıcaklıklar yurdun farklı bölgelerinde sezon normalleri civarında ölçüldü.

Türkiye genelinde, 1991-2020 yılları beyninde 20,9 derece namına ölçülen eylül kocaoğlan sayı farkı sıcaklığı, bu yılın ilkgüz ayında 21,9 aşama adına kaydedildi.

Bu yılın ilkgüz ayında en bağan kıvılcım sıfırın altında 3,5 kademe ile Erzurum’da, sunma yüksek kıvılcım ise 46,7 kademe ile Şırnak Cizre’birlikte belirleme edildi.

Bölgelere göre sıcaklıklar

Marmara Bölgesi’nde averaj yalaz, İstanbul, Gökçeada çevrelerinde sezon normallerinin üstünde, bölgenin sair kesimlerinde zaman normalleri civarında gerçekleşmişti. Bölgenin ilkgüz kocaoğlan tafsilatlı yıllar sayı farkı sıcaklığı 20,6 etap, geçen kamer ise 21,2 merhale namına ölçüldü. Bölgede yeryüzü düşük alev 3,2 basamak yerine Balıkesir’üstelik, en faziletkâr alaz ise 38,7 evre olarak Balıkesir Gönen’üstelik gözlendi.

Veli Bölgesi’nde averaj alaz, Dikili, Kuşadası, Yatağan çevrelerinde mevsim normallerinin üstünde, bölgenin özge kesimlerinde sezon normalleri civarında kaydedildi. Bölgenin ilkgüz kocaoğlan ince yıllar ortalama sıcaklığı 22,2 aşama iken, 2022 ilkgüz ayında 22,9 mertebe kendisine ölçüldü. Bölgede en bağan alev 1 dereceyle Gediz’dahi, arz efdal yalın ise 38,6 dereceyle Nazilli’da tespit edildi.

Akdeniz Bölgesi’nde ise sayı farkı flama, Isparta, Fethiye, Senirkent, Eğirdir, Acıpayam, Köyceğiz çevrelerinde sezon normallerinin üzerinde, bölgenin başka kesimlerinde sezon normalleri civarında seyretti. Bölgenin eylül ayı tafsilatlı yıllar ortalama sıcaklığı 24,1 dereceyken geçen kamer 24,8 adım adına ölçüldü. Bölgede yer düşük sıcaklık 0,4 evre kendisine Göksun’da, yeryüzü efdal alaz ise 41 dereceyle Kahramanmaraş’ta gözlendi.

İç Anadolu Bölgesi’nde ortalama alaz, Kırıkkale, Kırşehir, Çiçekdağı, Kaman çevrelerinde sezon normallerinin üstünde, bölgenin başka kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretti. Bölgenin ilkgüz kocaoğlan detaylı yıllar ortalama sıcaklığı 18,3 aşama iken, geçen ay 19,4 basamak yerine gerçekleşti. Bölgede sunma bağan alaz, sıfırın altında 3,3 dereceyle Sivas Kangal’da, sunma erdemli yalaz ise 38,4 dereceyle Kırıkkale’da tayin edildi.

Ortalama sıcaklık Karadeniz Bölgesi’nde Akçakoca, Sinop, Cide çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde, bölgenin farklı kesimlerinde mevsim normalleri civarında yaşandı. Eylül kocaoğlan mufassal yıllar ortalama sıcaklığı 19,2 adım olan bölgede sabık ay şule 20,1 adım olarak ölçüldü. Bölgede sunma bağan alaz 1,3 dereceyle Bayburt’ta, bildirme faziletli yalın ise 41,5 dereceyle Artvin’bile kaydedildi.

Maşrık Anadolu Bölgesi’nde averaj flama, bölgenin cenup doğusunda zaman normallerinin üzerinde gerçekleşirken, başka kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretti. Eylül ayı detaylı yıllar ortalama sıcaklığı 18,5 evre olan bölgede, güzeşte kamer kıvılcım 20 mertebe adına tespit edildi. Bölgede yeryüzü düşük yalın sıfırın altında 3,5 dereceyle Erzurum’da kaydedildi.

Güneydoğu Rum Bölgesi’nde birlikte sayı farkı alev, mıntıka genelinde mevsim normallerinin üstünde yaşandı. Bölgenin ilkgüz kocaoğlan ince yıllar ortalama sıcaklığı 25,9 rütbe olurken, bu yılın ilkgüz ayında 27,4 rütbe kendisine gerçekleşti. Bölgede bildirme bağan yalım 7,8 dereceyle Birecik’te, sunu yüksek flama ise 46,7 dereceyle Cizre’üstelik gözlendi.

Share: