Seyit Torun, CHP’li Belediyelerin Onayda Muntazır 28 Milyar Liralık Kredisinin Olduğunu Açıkladı

CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, partisine mensup belediyelerin seçme tip baskıya, dayatmaya, engellemelere karşın hizmetlerini sürdürdüğünü belirterek “Şu anda, maalesef onayda bekleyen, 28 bilyon liralık kredimiz var. Bu krediler konfirme olsa, -bir tane ayrımsız imzaya bakıyor rüfeka- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, bir nice kentimizin erişim, enfrastrüktür, kasaba sorunları çözülecek” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) maharet ve proje desteğiyle yapılan Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Hayat Merkezi törenle hizmete açıldı. Törene, CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Divriği Belediye Reisi Melik Gök, Divriği Kaymakamı Yakup Papaker ve ilçe halkı katıldı.

Torun, İmamoğlu ve beraberlerindeki astronomi, açım öncesinde Divriği Belediye Başkanı Gök ile Divriği Kaymakamı Papaker’i makamlarında değişik ziyaret etti.

Seyit Torun, Divriği Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Hayat Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmaya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek başladı. Torun, şunları söyledi:

“İBB, ŞIŞMAN BİR ATILIM İÇERİSİNDE: İBB benzer iş birliklerini apayrı belediyelerle birlikte sürdürüyor. O büyüklüğünde mutluyuz ki bir nice yerde yaşıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Başkanımız, hoppadak İstanbul’un değil, Anadol’unun değişik köşesindeki sorunların çözümü amacıyla bile siyasi parti ayırmaksızın, kısık bire bir savaş veriyor. Bu otogarın ayrımlı ayrımsız projesini üstelik geçtiğimiz aylarda Ardahan’da açtık. Yıllardır küçümseme verilen, yıllardır seçim meydan olan o otogarı Sayın Büyükşehir Uray Başkanımızın altın katkılarıyla açtık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, balaban benzeri geveze içerisinde. Yıllardır bekleyen, kangren olmuş mesail çözülüyor. Öyle müphem deli projelerle değil, vatandaşın birincil ihtiyaçları gözetilerek çözülüyor. Şu anda İstanbul’de bire bir acun rekoru yaşanıyor. 10 ayrı başkaca, yer altı treni çalışması var. ve birçok enfrastrüktür sorunları da giderildi. Denizle karanın birleştiği Üsküdar’da, Beşiktaş’ta, Kartal’bile bir nice yerde, bir nice belediyede mesail çözüldü. ve 39 ilçesine dahi bedel hizmet gidiyor. İnanıyoruz kim bu icraat, geleceğimize üstelik mum tutacak.

ONAY BEKLEYEN 28 MİLYAR LİRALIK KREDİMİZ VAR: Değme tip baskıya, dayatmaya, engellemelere karşın bu hizmetler sürüyor. Şu anda maatteessüf onayda muntazır 28 milyar teklik kredimiz var. Bu krediler onaylanmış olsa, -bir tane tıpkısı imzaya bakıyor arkadaşlar- İstanbulumuzun, Muğlamızın, Mersinimizin, birçok kentimizin muvasala, enfrastrüktür, mekân sorunları çözülecek. Sonuçta vatandaşımıza gidecek bu hizmetler. Amma maatteessüf aynı basiret, bunlara onay vermiyor. Olsun, vermesinler. Ama inanıyoruz ki 2023 Haziranı’nda yapılacak seçimlerde bunu kabul etmek Ulus İttifakı’nın adayına talih olacak. Bizim Cumhurbaşkanımıza baht olacak.

İyi ki varsınız, gür ki birlikteyiz. Cumhuriyetimizin inşallah önümüzdeki günlerde yapılış sene dönümünü kutlayacağız. İnanıyorum kim, 100. yılında de Cumhuriyet’i demokrasiyle taçlandıracağız.”

Share: