Muhittin Böcek Açıkladı: “Selden Beis Gören Esnaftan 1 Kamer Akarsu Ücreti Alınmayacak”

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcü, başat felaketi yaşanan Kumluca ve Finike’da esnaftan bir kamer süreyle su ücreti alınmayacağını açıkladı. Böcek, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun 22 Aralık’ta facia bölgesini ziyaret edeceğini bile duyurdu.

Başkan Muhittin Böcek, dominant felaketinin yaşandığı Kumluca ve Finike’üstelik incelemelerde bulundu. Kumluca Belediye Reisi Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, sedir üyeleri, oda başkanları ve muhtarlarla gelişigüzel esnafı ziyaret eden Böcü, uray çalışmalarını durumunda denetledi, uymazlık gören seralarda tetkik yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin selin yaşandığı 12 Meyan gecesinden itibaren tam personeli ve birim amirleriyle kıyamet bölgesinde olduğunu belirten Haşere, “Hasar şişman. Kumluca’dahi 10’na yakın köprü beis gördü. 12 bin 500 narenciye bahçesi ve tuhaf şeş camekân sular altında kaldı.  501 personelimiz ve 170’e andıran aracımızla kıyamet bölgesinde olduk. Arkadaşlarımızı seferber ettik. Aşevimizle üç el sıcak yemek veriyoruz. Kıran politika üstü aynı durumdur. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ESNAFTAN 1 KAMER AKARSU ÜCRETİ ALINMAYACAK

Evi kötülük gören yurttaşların belirlenmesi için tespitlerin devam ettiğini nâkil Böcek, şu temel büyüklüğünde ihtiyaç sahibi 737 yurttaş olduğunu söyledi. Böcek, yurttaşlara halı, akak, habitat grubu, yayımlamak yardımlarına üstelik başladıklarını aktardı. Böcek, Kumluca ve Finike’da selden zarar gören esnafın suyunu 1 kamer süreyle Büyükşehir Belediyesi namına karşılayacaklarını duyurdu. Böcü, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 22 Mabeyin’ta facia bölgesini görüşme ederek, yurttaşlarla tıpkısı araya geleceğini üstelik sözlerine ekledi.

Böcek, selin vurduğu mahallelerde esnaf ve yurttaşla benzeri araya geldi. Üreticileri dinleyen Haşere, Kumluca’nın Göksu Mahallesi’nde selden evi engel gören 90 yaşındaki Dudu Demirel’i ziyaret etti.

Karşıyaka Mahallesi’nde cıvıl cıvıl ve selden etkilenen Bezgi Güngör, “Deprem oluyor zannettim çok korktum. Iri benzeri facia oldu evime akarsu girdi. Cenabıhak razı olsun Büyükşehir aşındırmak ve kayıt getirdi. Cenabıhak başımızdan az etmesin” dedi.

Afette serası ve evi sular altında küsurat Yeni Mahallesi sakinlerinden Anlıkçılık Endişe ise “Sel şırakkadak habbe içine girdi. Seraya revan eşim oradan çıkamadı. Topladığımız 20 çuval biber seranın içine dağıldı. 35 yıllık birikimimiz ve kızımın çeyizleri bilcümle su altında kaldı. Büyükşehir Belediyesi yardımda bulundu Cenabıhak razı olsun” diyerek konuştu.

BÖLGEDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri yoluyla Kumluca’bile evleri zarar gören yurttaşlara kayıt ve azık yardımı yapılıyor. Ekipler mahalle mahalle gezerek, afetzedelere halı, battaniye, silgi, yapmak, çöz çamaşırı ve besin malzeme yardımında bulunuyor. Büyükşehir’in Duraksız Lokanta önce günden itibaren Kumluca’üstelik yunak kemirmek dağıtımını sürdürüyor. Kıvrak Aşevi yoluyla kahvaltı, gün ortası ve akşam ezanı yemeklerinde üstelik 4 bin 500 nefis üç zümre yunak kemirmek dağıtımı yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri taleplere karşılık verecek, yurttaşların özel mal, işyeri ve sitelerin altında kâin suları boşaltma çalışmalarına da bitmeme ediyor.

Share: