Motorola Telsiz İletişimi

1928 yılında kurulan ve merkezi Chicago, Illinois’de bulunan Motorola, kablosuz ağlar ve telekomünikasyon ürünleri üretmektedir. Motorola, büyük bir cep telefonu üreticisidir ve aynı zamanda yarı iletken tasarımında da varlık göstermektedir.

Motorola’nın ilk telsiz modelleri, şirkete o yılın başlarında katılan Walter J. Kilner tarafından 1940 yılında toplandı. 1945’te şirket, müşterilerin bir birimi 59,95 $’a satın alabilecekleri veya ayda 1 $’a kiralayabilecekleri, R-1 alıcısı ve daha sonra elektromanyetik tip ayar mekanizmasına sahip R-3 alıcısı dahil olmak üzere amatör telsiz ürün serisini tanıttı. Telsizleridaha küçük, daha güvenilir ve dünyadaki farklı frekanslara daha kolay uyum sağlayan transistörlerin icadı sayesinde dünyanın bir ucundan diğer ucuna canlı yayın yapmak mümkün hale geldi.

Motorola, 1945’te tanıtılan ilk amatör grubuyla Walter J Kilner’in aralarına katıldığı 1940’lardan beri telsiz üretiyor. Bu, bireylerin yayın yapmak için dünya çapında farklı frekansları ayarlayabildiği bir zamandı.

Telsizler

Telsizler, mesaj iletmek ve almak için kullanılan cihazlardır. Evler, endüstriler ve daha fazlası gibi çeşitli ortamlarda kullanılırlar. Ses veya veri iletişimi amacıyla sinyalleri iletmek için bir telsiz frekansı bandı kullanırlar.

Motorola, farklı özelliklere sahip geniş bir model yelpazesi ürettiği için bu sektörün önde gelen üreticilerinden biridir. Motorola telsiz Türkiye distribütörü ihtiyaçlarınız için doğru modeli bulmanıza yardımcı olabilir.

Motorola telsizi iki yönlü bir telsizdir ve herhangi bir işletmenin başarısı için hayati önem taşır. Güvenilir iletişim gerektiren inşaat, ulaşım, güvenlik ve diğer sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Motorola telsizleri yüksek kaliteleri, dayanıklılıkları ve güvenilirlikleri ile tanınırlar. Net alım ve çok yüksek güç sağladıkları için birçok profesyonel tarafından kullanılırlar. Doğru model, perakende mağazalarında veya Amazon gibi çevrimiçi perakendecilerde bulunabilir.

Telsiz Sistemleri

Bir Motorola telsizi, iletişim amacıyla kullanılan taşınabilir, iki yönlü bir telsizdir. Aşağıdaki sistemleri kullanır:

– PMR446 (FRS olarak da bilinir)

– DMR (DSTAR olarak da bilinir)

– DSTAR (C4FM olarak da bilinir)

– C4FM (P25 olarak da bilinir)

Motorola telsizleri, uzun mesafelerde mesaj iletebilen telsiz iletişim cihazlarıdır. Genellikle kamu güvenliğinde, ordu tarafından ve afet müdahalesi için kullanılırlar.

Motorola’nın yüksek kaliteli telsizleri hem profesyoneller hem de tüketiciler arasında popülerdir. Motorola en eski telsiz üreticilerinden biridir ve 1928’den beri kaliteli telsizleri üretmektedir. Şirketin merkezi Chicago, IL, ABD’dedir.

Kullanım Alanlar

Motorola telsizleri farklı kişiler tarafından çeşitli durumlarda kullanılmaktadır. Orduda kullanılırlar ve diğer düşük kaliteli telsizlerden daha iyi olmalarını sağlayan yüksek kalite standartlarına sahiptirler.

Motorola telsiz modelleri, tek bant frekans modülasyonu (FM) kullanır ve 20 kilometreye kadar menzile sahiptir. Motorola telsiz distribütörü Motorola’nın Türkiye’deki ilk lansmanıdır ve el telsizlerinin öncülerinden biridir.

Share: