Mardin haberleri | Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun Gailesiz Türkiye Forumu Mardin’de düzenlenecek

Türkiye Bilgisizlik STK’ları Platformu yoluyla “Eskimemiş Medya Algısı” konusunun ele alınacağı Zinde Türkiye Forumu Mardin’de gerçekleştirilecek.

Platformdan yapılan açıklamaya göre, 81 ilde hayata geçirilmesi planlanan Genç Türkiye Forumu’nun üçüncüsü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gençlerin katılımıyla 29 Ekim’de yapılacak.

Mardin’de düzenlenecek forumda, Türkiye genelinde “Yıpranmamış Medya Algısı” konusu üstüne gençlerle gerçekleştirilen sormaca sonuçları, yine gençler vasıtasıyla çalıştayda ele alınacak.

Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak’tan gençlerin katılacağı Genç Türkiye Forumu, 15 moderatör eşliğinde çalıştay yapılarak gerçekleştirilecek.

Her geçen çağ kullanıcı kazanan bakir medya mecraları ve hal önerilerine düz verilecek çalıştaydaki enformasyon oturumuna, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan’ın de konuk olması bekleniyor. 2 bin başvurunun ardından programa davet edilen 300 gencin çalıştay oturumunda oluşan fikir ve yorumları, konuşma oturumunda konuklarla paylaşılacak ve mikrofon yine gençlere uzatılacak.

Geçtiğimiz aylarda Veli ve İç Rum bölgelerinde planlı Genç Türkiye Forumu’nda, “Mikro Dışı Algısı” ve “Sığınmacı Algısı” konuları ele alınmıştı.

Forum, Türkiye’nin mecmu bölgelerinde tamamlandığında elde edilen bilgiler tabir haline getirilecek.

Share: