Kış yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 nahiye amacıyla boğanak ve sıkıntı uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan sonuç değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin modüler saha düzlük çok bulutlanmış, Gün Doğusu Akdeniz, Ölçülü ve Maşrık Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin ibik, Balıkesir’in şimal kesimlerinin yerli başlamak üzere bora ve kayran düz asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

Hava sıcaklığında yüce tıpkı değişiklik olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında seyredeceği anlayış ediliyor. Rüzgarın genellikle şimal ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra ilımlı kuvvette, Marmara, Iye ve Mağrip Akdeniz’in iç kesimlerinde akva, Marmara ve Kuzey Iye’de arada sırada kısa kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Iye bölgeleri ile Gün Batısı Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Iye’de arada bir güdük sürekli sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kadar yaşanabilecek olumsuzluklara alın müdebbir ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK HAVA DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çokça bulutlu, aralıklı boğanak yağışlı

ANKARA: 18°C Parçalı bulutlanmış

İZMİR: 26°C Parçalı ve bir iki bulutlu

ADANA: 30°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, öğle vakti saatlerinde bağırsak kesimleri ile akşam saatlerinden sonra ülke geneli boğanak ve gök ses bora yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve çokça bulutlu

TRABZON: 21°C Parçalı ve çok bulutlanmış, fasılalı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve çokça bulutlu, öğle saatlerinden sonraları bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı yer düzlük çokça bulutlu, gün ortası saatlerinden sonraları boğanak ve gök ses bora yağışlı

Share: