Kilis siyaset haberi: TDP Genel Başkan Yardımcısı Hatipağaoğlu, Kilis’te gazetecilerle buluştu

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başbuğ Yardımcısı Muazzez Hedef Hatipağaoğlu, Kilis’te basın mensuplarıyla tıpkı araya geldi.

Hatipağaoğlu, partisinin diyar başkanlığında düzenlenen programda, Kilis’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hesaplı milliyetçilikle Türkiye’nin sorunlarını çözebileceğini savunan Hatipağaoğlu, “Konuşu milliyetçilik almak Türkiye’nin illerimizin, bölgelerimizin, değerlerine, tarımına, ticaretine, sanayisine topluluk geçmek ve henüz üstelik ferah olmasını sağlamaktır.” dedi.

Türkiye kadar balaban bire bir ülkenin iki antant içine sıkışmasını kabullenemediklerini aktaran Hatipağaoğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye toplumu demokratik deneyimi olan aynı toplumdur. Biz bunun arayışı içerisindeyiz. Ama şurası de söylememiz lazım: Türkiye Değişim Partisi yerine bizim yaklaşımımız tarafsız cumhur reisi, hür yargı ve zinde parlamentodur. Bu esas ilkelerle ortaya konulan ittifakların süresince tığ olmayı istem ederiz. Bizim öncelikli ittifakımız vatandaşımızla, çiftçimizle, emekçimizle, işçimizle, memurumuzla, kadınlarımızla, çocuklarımızla ve gençlerimizle. Amma eğer deniyorsa kim müstakil geçerlilik, tarafsız cumhur reisi, dallı güllü sedir ve Anayasanın önce üç maddesi banko değişmeyecektir. Tığ orada olmaya temas ahit hazırız.”

Hatipağaoğlu ve beraberindekiler elan sonradan Cumhuriyet Altını Caddesi’ndeki esnafı musahabe etti.

Share: